News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

iotu

Correct! :) Ma temeam oarecum ca e usor de identificat tara dupa profil :) Dar identifici si care dintre podurile de pe E20 e? ca sunt cel putin 3 poduri mari pe E20 in DK :)

laurashgeo

Øresund Bridge ?
M-am plimbat chiar acum cu Street view-ul pe acolo si este superb :D
As avea vreo 900km de mers cu masina pana acolo, dar sansele sa prind soare sunt cam la fel ca in Amsterdam?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iotu

da, øresund bridge e :) e in drumul meu zilnic spre munca si din cauza dimensiunilor si a zonei, depinde mult in limitare de viteza sau inchidere in functie de vreme. Si soarele, cum zici tu - lipseste cu desavarsire :)

ciprebbe, da - desparte copenhaga de malmo, sau danemarca de suedia (desi al doilea - cel inspre Odense e destul de asemanator in dimensiuni)

laurashgeo e randul tau la poza cred



laurashgeo

Of of, norii astia sunt peste tot :( Pana acum am avut noroc si in majoritatea vacantele am prins vreme buna, chiar si in Londra. In plus anul trecut am prins canicula in Amsterdam unde zilele cu soare se numara pe degete.
Pun si eu o poza destul de usoara

PS: Nu e masina mea!

cricric

In Praga am trecut pe niste viaducte inalte peste tot felu' de stradute. Bordurile parca arata tot ca prin Cehia. Numerele de la msini parca nu corespund

laurashgeo

Nu e Cehia.
Autostrada de sus este aceea dintr-un filmulet pus de ionut acum 2 luni. Viaductul are 939m lungime si 80m inaltime.

davyl

Pai numerele de la masini sunt rosii, deci e in Belgia... :)

ciprebbe

:))
Pai ne spui aproape tot asa :p

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iotu

Secheval Viaduct in Liege ?

laurashgeo

Acolo e :D
Doar ca Secheval e un satuc minuscul de care nu auzisem pana acum. Viaductul e deasupra satului Remouchamps iar prima parte a denumirii orasului se vede pe reclama la Jupiler din poza, de asta am zis ca e usor de recunoscut.
Pentru cei pasionati de ciclism sigur au vazut viaductul in transmisiunile cursei liege-bastogne-liege.
Iotu, poti pune inca o poza.

iotu

#236
Da, e foarte misto zona desi destul de complicat de gasit localitatea aceea :) Din reclama la Jupiler credeam ca e ceva de genul "Le Remous" - deci eram departe de situatie :) Noroc cu bazele de date cu viaducte.

Sper ca urmatoarea poza sa nu fie prea greu de identificat.

Indiciu: e facuta din avion, la aterizare iar aeroportul e destul de mare.


laurashgeo

Problema e ca eu am vazut pe langa fiecare aeroport mare cate o autostrada si cate un nod trifoi :D
Numerele de la masina nu se vad, e nevoie de indicii :D

lucianxx9o



Langa Munchen, intersectie autobahn 9/92

neaguionutu

#239
Pun si eu 2 poze . Pozele sunt facute de pe acelasi drum .