News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

kitsune

#1950
Quote from: bogdymol on November 23, 2020, 07:12:36 PM

Unde-i?


Half Life 2, episode 1, City 17

Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence


Harry

#1952
1939, sosea noua pe Valea Muresului. Oare mai e? Si pe unde ar fi?


La descriere spune:

Intre 1 august 1938 si 1 august 1939 in Romania s-au modernizat 1.185 km de drumuri si s-au construit 216 km de drum nou.

pasadia

Sa fie din cetatea Șoimoș privind spre est?

Harry

Spre rusinea mea recunosc ca e prima data cand aud de cetatea asta. Mi-am facut o lista de locuri de vazut in Ro la vara


bgd77

#1956
Sunt aproape sigur ca e de la Deva:

harta

harta

dan tm

Da e Deva.
Daca marim, se vede S-ul din poza veche.

Cetatean

Da, confirm. Poza e de pe cetate de la Deva, se vede cartierul Viile noi.
Vederea e practic spre Soimus. Spre "dealul cu lilieci"

alecu26

Dar variant noua de trafic in ce an s-a facut? Probabil anii 70, daca asta din poza in 39 era si ea sosea noua.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

frunzaverde

Varianta noua nu apare pe harta topo 1:25000, care e de la sfarsitul anilor '70. Deci probabil in anii '80 la dublarea liniei ferate.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

alecu26

Apropo....cică varianta aia prezentată în poza d e mai sus e facut de "Societatea Suedeză de construcții"....Sau ceva de genul.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

TibiV

#1962
Poza lui Harry, versiunea august 2020...
Obervati dealul impadurit din stanga DN7. Nu s-a schimbat prea mult in 79 de ani...

Varianta full-size, fara zoom....


Poza spre actualul nod Soimus este facuta din Cetatea Deva. Nu se vad ruine pentru ca am facut-o peste zidul cetatii, cam de aici:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pelan87

Ia sa va vad, cine o ghiceste p-asta?  :shocking:





Powered by API/PUM imgur uploader

dumbravaandrei