News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

Lvs_tm

Daca tot...







edit: pozele nu sunt facute de catre mine.

kitsune

Judecând după dimensiunea vaporului sunt mai mult de 1000 m între piloni, deci... prin China se mai fac poduri așa mari (doar dacă nu cumva e poză veche)
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

qionescu1


bogdymol

Podul de la Braila, peste vreun an si un pic.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


kitsune

Păi e terminat bre, arkadaș. Când ajung la vapor confisc toate pozele făcute de echipaj când au trecut Bosforul.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Neufunk

#1941

@kitsune, intra vaporul pe podul sub asta?

Si o poza mai prezentabila..

frunzaverde

Asta nu-i Podul Rusesc din Vladivostok? Imens, extrem de scump, si care nu duce nicaieri (duce pe o insula pe care nu era practic nimic cand au facut podul; acum au trantit cateva cladiri)?
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Neufunk

#1943
Ba da. Este intr-adevar podul care duce spre Russky Island, care este cam ceea ce ai descris tu... categoric nu ceva sa merite un asemenea pod. Acum au construit acolo campusul universitatii din Vladivostok (DVFU).

Zona respectiva are 3 poduri. Un alt pod este in oras... ceva mai putin spectaculos dar existenta acestuia chiar se justifica.



Celalalt pod este la ceva distanta de oras si practic "taie" un golf (scurteaza distanta pana la Moscova :lol:)... si tot nu este neaparat foarte util... Mai putin spectaculos dar are undeva pe la 4,7km lungime.



Toate podurile astea au fost construite cu summitul APEC 2012 in minte.

kitsune

#1944
Pe ăla crăcănat am trecut, am pus și pe aici o poză



Pe sub ăla mare n-am poze, dar trece vaporul, are 70 m pescaj aerian. În ultima vreme am ajuns doar la Nahotka, la bunker, n-am mai intrat în Vladivostok (oricum, acolo mergeam cu supramax-urile)

LE: am pus o poză la cheu cu podul mare și vapor
LE2: în poza de mai sus nu conduc eu. Doar că în Vladivostok 99,999% din mașini sunt import Japonia și au volanul pe dreapta.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

bogdymol

Daca tot va place sa puneti poze cu poduri in constructie, luati de aici una:



Unde-i?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


tonică

Arad, cred ca îmi aduc aminte și când ai postat prima oara după ce-ai pozat măruntaiele :))

bogdymol

Bun, bun, vad ca ne mai aducem aminte de inceputurile forumului si primele reportaje.  :gj:

Ma uitam azi prin arhiva si am observat ca am cateva sute de poze cu podul asta, din toate stadiile, de la fundatie si pana s-a pus asfaltul, si chiar si de la testele de incarcare. Ce vremuri!

Pentru cei care nu s-au prins din prima, poza e facuta in interiorul podului peste Mures de pe A1 langa Arad (aici).

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Wow. Parca e dintr-o altă viata.