News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

pasadia

Nimeni, nimic? Acea element alb este specific unui anumit tip de industrie, conduce spre un anumit tip de fabrica (si nu sunt multe de acel gen in Romania). Iar spatiul geografic ar trebui sa va ajute sa localizati fabrica respectiva.

ps: Undeva in apropiere de DN1.

RobertN

DC183, spre Aleșd (dinspre Subpiatră).

pasadia


RobertN

Salutare,

Pun o poză de ieri (cred că e ușor de ghicit) - DN tot mai aglomerat, la nevoie de urmat  :lol:



Mulțumesc.

Hercule

DN1A, intre Cheia si Manastirea Suzana?
Deșteaptă-te române!

RobertN

^

Așa este, mulțumesc pentru răspuns.

Hercule

Daca din Fagaras e prea usor, sa va vad acum ;).
Drum judetean, undeva prin Apuseni. Va las doua imagini de pe acelasi drum, destinatia mea se vede in fundal.



Deșteaptă-te române!

florin74


GDPR

Pe aproape, dar de pe drumul ala nu se vede Piatra Cetii.

Marius

DN107K, intre Galda de Sus si Poiana Galdei

vasile.silion

Cred că ești undeva pe drumul spre Poșaga, iar destinația ta era Scărița Belioara (masivul stâncos din depărtare).
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

Hercule

#1721
Marius are dreptate, drumul e DJ107K, prima poza e intre Galda de Jos - Benic iar a doua e unde a zis Marius.

In spate se vede Piatra Cetii. :) Destul de greu de ajuns sus dar merita. Cand imi mai vine randul o sa pun si o poza in care se vede mai bine Piatra Cetii.
Deșteaptă-te române!

Marius

Liber la pus poze.
@Hercule: deja ne dai un hint? :)

Hercule

In general pozele pe care le fac nu au ca scop sa se vada drumul ci peisajul de langa el. Daca nu va deranjeaza asta si incercati sa ghiciti drumul dupa reperele geografice, atunci continui tot eu:

DJ, tot din Apuseni:


Si promisiunea: Piatra Cetii vazuta de langa Piatra Bulzului. (intre cele doua se gaseste DJ107K din pozele anterioare)
Deșteaptă-te române!

TibiV

Super poza cu Piatra Cetii !...
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)