News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

pasadia

Cred ca a mai fost una prin septembrie, a mai fost si atunci un val de frig si de precipitatii. Si sunt destul de sigur ca maine dupa-masa va fi din nou zapada la peste 2200m.

On-topic: DN12, la intrarea in Morareni dinspre Reghin spre Toplita. Dar ai pus cam multe indicii, se vede in poza E578, benzinaria MOL, faptul ca e intr-o zona preponderent romaneasca, initiala M de la denumirea urmatoarei localitati.

Hercule

Raspuns corect (DN15 nu DN12). In spate se vede Scaunul Domnului din Muntii Calimani.
Deșteaptă-te române!

bbk

#1697

alecu26

Ponti de Boita....ce scrie acolo? :)))
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bbk

Hint: A fost inaugurat anul trecut ( a fost scos înafara localității).  E mai renumit decât Transfagarasanul nostru

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

razvan96

#1701
Centura orasului Morbegno, Strada Statale 38 Stelvio.

PS:Daca am nimerit, poate sa posteze oricine poza :lol:.

bbk

Răzvan96 a fost mai precis.

marinul


Hercule

Deșteaptă-te române!

marinul


Hercule

#1706


Drum judetean. Usor? :)
Deșteaptă-te române!

pasadia

DJ104A, intre Persani și Șinca?

Hercule

Deșteaptă-te române!

pasadia

Eu zic sa încetăm cu pozele ce au in fundal Fagarasii. Adică mno, sunt frumoși dar simplu de identificat.

Pun și eu o poza, recunosc din street View luată. Dar am trecut pe acolo cu ceva ani in urmă și în plus exista un element care ar trebui sa va ajute să identificați zona.