News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rizzuh

Ah, scuzati ca nu este din tara, o sa pun data viitoare O:-) Cat despre poza de pe Maps, am fost pe acolo, dar mi-a fost greu (a se citi: lene) sa caut in pozele mele, mai usor sa intru pe Maps :-[

Un indiciu: Lefkada, Grecia, undeva in sudul insulei.

pasadia si pelan87, sunteti pe aproape :)

Ionut

Pot fi puse orice fel de poze, de oriunde... inclusiv cele de pe Google Maps.

florin74

#1652
Coborarea spre Porto Katsiki Beach
https://goo.gl/maps/26VvE3UmBeNdNSrQ7

rizzuh

Corect! Este un drum de o banda, plaja este la aprox. 10 km de cea mai apropiata localitate, un satuc numit Athani. Foarte circulat in sezon.

florin74

#1654
Un drum expres adevarat.... Multi de la noi ar numi-o autostrada. E recent inaugurata (nu mai mult de 5 ani). SI cu taxe...

Hai sa vedem...




Powered by API/PUM imgur uploader

Hercule

Grecia, zona Leptokarya-Litochoro?
Deșteaptă-te române!

florin74


dr4qul4

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

florin74

#1658
Nu. Cam departe, Grecia e mare. :lol:

pelan87

As zice ca e drumul dintre Corint si Kalamata, in sudul Greciei.

florin74

#1660
Oarecum. E pe A71, ce face legătura între autostrada menționată de tine și Sparta. În apropiere de Sparta. O sennzatie ciudata în iunie când am fost, munții din stânga (Taygetus) au aproape 2.500 metri, pe vârf încă mai aveau un pic de zăpadă, și pe partea cealaltă e marea (Kalamata si coasta spre Mani, Stoupa-Kardjamali). Drumul impecabil, puțin circulat, 3 euro și un pic am dat.
PS Din punct de vedere turistic e o capodopera zona.

reed

Am fost saptamana trecura in Corfu.Am avut cazare in Paleokastrita.As zice ca natura e capodopera...drumurile...ca la noi

RobertN

Salutare!

Dacă nu-i cu supărare, îmi permit să las poza de mai jos, făcută zilele astea:



Drumul este un DJ iar munții care se văd sunt Meridionalii :)

Mulțumesc.

pasadia

Nu era nevoie sa spui ca sunt Meridionali. Imaginea aceasta, cu ses perfect din care se ridica mai multe picioare de munte paralele intre ele, este emblematica pentru 2 locuri: Tara Fagarasului si (oarecum mai putin) depresiunea Hategului (aceasta fiind ceva mai valurita). Daca era zi senina si s-ar fi vazut crestele, probabil ca era mai usor de identificat, asa insa e ceva mai complicat. As psune ca e DJ104A, undeva intre Victoria si Sambata.

SILVIUFG

In Tara Fagarasului sunt destul de multe DJ-uri care vin din DN1 si merg spre munte. Vreo 6 cred. Incepand de la Ucea de Jos si terminand cu Sercaia-Persani. Drumul din foto pare a fi totusi drumul ,,de sub munte" de care a amintit si colegul Pasadia care este paralel cu DN1. Vazand ca drumul se indreapta oarecum spre munte poate fi portiunea dintre satele Sambata de Sus si Lisa.