News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

pelan87

@Hercule: Exact! Sunt inconfundabili "peretii" aia de calcar, asa-i?  :D

Io

^ A propos: la Cabana Brusturet a fost cineva recent? Cum e si cum e drumul pina acolo?
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

pasadia

Fost eu, anul trecut prin octombrie. Nimic special, stiu ca am ajuns fara probleme. Nu mai stiu daca a fost asfalt pana in capat sau si forestier, dar oricum e ok. Si sa nu uit - cea mai palpitanta portiune a fost totusi partea prin Sirnea - Ciocanu, pe DJ730. Coborarea din Ciocanu spre Dambovicioara e ingusta si abrupta, dar complet asfaltata si foarte placuta.

ps: sa vezi ca ne muta @Ionut pe topicul cu drumuri de vacanta. ;)

Hercule

Va rog puneti o poza in continuare in locul meu. Nu sunt acasa si nu am acces la poze.
Deșteaptă-te române!

TibiV

#1624
NU este photoshop. Asa a fost, LIVE....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

nenea_hartia

^ E puțin nedrept, că am lucrat la DN18 :lol:, corect e să te las tot pe tine să pui altă poză, te rog.

PS: cea mai împuțită mâncare am mâncat la pseudocârciuma aia.

Liviu M

@TibiV: daca n-ai pozat raw, afirmatia corecta e "asa mi-a fotosopat-o camera".  :lol:

Hercule

#1627
Pasul Prislop. :)

Daca prin poza photoshopata va referiti la cum arata norii atunci nu ar fi mare filozofie. Eu folosesc filtru polarizant si toate pozele imi ies asa.
Deșteaptă-te române!

danutzu_1069

Nu este greu de ghicit.... :)


alecu26

Ultimul pod peste Bosfor? Cel facut de Astaldi?

Nu sunt multe in combinatia asta hobanat cu suspendat.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

danutzu_1069

#1630
D-aia am si zis ca nu este greu de ghicit... mai ales pentru ce in domeniu.. :)

Poate peste cativa ani o sa pun si poza cu "1915 Canakkale Bridge"..

RobertN

#1631
Salutare!

Dacă nu-i cu supărare, mă bag în seamă pe acest topic cu fotografia de mai jos, făcută în week-end:

(este un DJ care pleacă dintr-un DN aglomerat  :) )



Mulțumesc!

pasadia

Unii ar zice că toate DJ-urile pleacă dintr-un DN. ;)

Sa fie DJ105J, intre Porumbacu de Jos și cel de Sus?

Hercule

Foarte frumoasa poza si in acelasi timp interesanta. As zice DJ105F din Avrig catre Poiana Neamtului pe valea Avrigului. Totusi nu-mi aduc aminte sa fi fost asa de lat si bine marcat (aceeasi constatari si pt drumul de care zicea pasadia).
Deșteaptă-te române!

RobertN

^^

Corect, toate DJ-urile pleacă dintr-un DN.  Mi-era foame, am uitat să adaug și "aglomerat" lângă DN  :lol:
Am corectat.

Sunteți amândoi aproape, calibrați spre est puțin  :)