News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Archi

Pare a fi in USA. Chicago?

frunzaverde

#1201
Quote from: SB33UFO on July 04, 2014, 01:17:21 PM
Pun eu o poza

401 sau QEW in Toronto (la ce mataraie e acolo nu stiu exact care e care; cand m-am plimbat pe-acolo nici GPS-ul nu prea avea idee...). Semne albastre, indicatoare "europene" spre spital, muuuuulte benzi, blocuri in constructie in disperare - n-are ce altceva sa fie...

P.S. Restrictia la 100 km/h pe TOATA reteaua de autostrazi din Ontario este cea mai mare idiotenie pe care am vazut-o... Sosea goala, 3 benzi pe sens, si trafic tarandu-se cu 100-110 pentru ca-i plin de camere si amenintari cu "supravegheat din aer" si "amenda maxima e 20.000$"...
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

north

Mai exact 401W pe local lanes inainte de Exit 373 / Leslie St.
Două drumuri paralele nu formează neapărat o autostradă.
Atlanta freeways at night * Vordhosbn * Centură * Autobahn * Happy cycling

SB76UFO

@North & frunzaverde
Prima data cand am ajuns acolo, am inceput sa numar sensurile :jawdrop:
"Prostia este eternă și invincibilă"

Ionut

USA?
Apropo, la multi ani America!

nicki4

#1205
cand puneti poze asigurati-va sa nu fie chiar aceeasi poza publicata pe alte situri (cum este cazul highway 401 in Toronto) dai right click pe poza din forum si Google o gaseste cu usurinta; Nu de alta dar devine jocul prea usor  :p
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

dr4qul4




2 poze de pe acelasi drum. Si NU, nu e de la aciliu :)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Telvanni

O luam usurel, incerc intai continentul: Africa (Tunisia). Sunt pe aproape?

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Archi

Sunt tentat sa zic USA, dar nu cred ca este bun.

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

dr4qul4

Nici sua nici mexic.
Banda drumului vechi este foarte ingusta, cred sub 2,5 m.
Drumul este foarte circulat si probabil de aceea au inceput lucrari ample de modernizare.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Archi

#1212
O fi in Europa? Spania? Israel? Turcia? Tarile Arabe? Desi dupa zona as putea spune si Australia  :-[

panda80


dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024