News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dr4qul4

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

hentz


hentz

...hai ca m-am lamurit,initial nu vedeam linia electrica , DJ703 spre Dambovicioara!

dr4qul4

Asa e.
pe google maps se poate vedea o poza aproape la fel cu cea facuta de mine. Pune tu una mai grea ;)

PS. cheile Bicazului sunt traversate de DN cu sens dublu si cu asfalt mult mai prost.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

hentz

Liber la poze ,sunt pe telefon!

pasadia

Pun eu una simpla de tot:


alecu26

muntii orastiei ar fi aia?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

pasadia


panda80

Sunt aproape sigur Muntii Fagaras venind dinspre nord. Insa nu-mi dau care din numeroasele drumuri spre munte ar putea fi, intre DN1 si munte...

frunzaverde

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

hentz

Imi seamana a 7c cand iesi din Carta.....sau inainte de Lisa 104c.

cricric

#1166
Par cam prea aproape muntii ca sa fie Carta. Undeva sub munte.
Nu e cumva spre complex la Sambata?

dr4qul4

cumva poza e facuta in culoarul rucar-bran?
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Danny550394

Cred ca cricric are dreptate.

pasadia

Era oarecum de asteptat ca cricric sa aiba dreptate, nu?

Da, poza e facuta in noiembrie 2008 pe drumul dintre Sambata de Sus si complexul manastirii Sambata. Privind pe o harta aflu ca acel drum poarte indicativul DJ105B.

Poza e facuta privind spre SV (era amiaza si o poza spre sud ar fi fost supra-expusa de catre micul aparat foto ce il aveam la dispozitie) si in centru, in spate, e vizibil Coltul Vistei Mari.