News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

panda80

DN15B prin zona pasului Petru Voda?

Raducu Popa

:) E pe DN15B, dar nu in zona pasului Petru Voda .. din locul acela mai sunt km buni

pasadia

Iasi - Vaslui, DN24, dealul Bucium?

Bine, vegetatia aia, atat de etajata, ma duce mai degraba cu gandul la o pdure de lunca. Insa nu am strabatut drumurile din lunca Prutului, nu stiu daca e vreo padure pe acolo sau pe lunca vreunui afluent de-al sau...

florin74

Quote from: R@du on April 27, 2014, 07:17:06 PM
:) E pe DN15B, dar nu in zona pasului Petru Voda .. din locul acela mai sunt km buni

Inainte de intersectia cu drumul spre manastirea Neamt, la capatul liniei drepte (cum vii dinspre Pipirig)?

Raducu Popa

Yep, florin74 ai legatura...:)

florin74

Cedez legatura :) , momentan nu am acces la poze.

panda80

Avand in vedere ca am ghicit drumul chiar daca nu si locatia exacta indraznesc sa vin eu cu o poza:


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

panda80

Tara e corecta insa autostrada nu. In poza este o autostrada mult mai veche, A17 este relativ noua si are benzile de urgenta mult mai late.

panda80

Nu mai incearca nimeni? Autostrada este construita inainte de al 2-lea razboi mondial si se afla in partea de est a Germaniei.

ciprebbe

Vrei sa zic ca e langa Dresda?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

panda80

Nu, e chiar departe de Dresda.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

panda80

Nu, autostrada este situata in fostul RDG.

ciprebbe

E in N, cred ca de la Berlin spre Polonezi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe