News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

cricric

Intre Gheorgheni si Praid drumul nu e intr-o stare asa de buna.

E DN12, dar daca imi amintesc bine, pozele sunt facute intre Gheorgheni si Miercurea Ciuc, deci un pic mai in nord fata de localizarile voastre.

iuli

Eu ultima oara am fost acum vreo 4 ani si era superb drumul. Dupa Joseni mai precis. Chiar am fost impresionat de calitatea drumului si de peisaj.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

cricric

E foarte bun si acolo, dar s-a mai uzat putin. DN12 e chiar proaspat si e perfect. Nu stiu ce firma a lucrat acolo.



pasadia

UMB-ul au facut DN12, de la Chichis, de unde se desprinde din DN11 pana la Toplita. Au lucrat oarecum lent, de prin 2010 pana prin 2012. Dar rezultatul e intr-adevar bun.

Poza imi pare facuta inainte de Voslabeni; incerc un link pe googlemaps, sper sa fie bun: https://www.google.com/maps/@46.656508,25.618112,3a,75y,161.4h,99.48t/data=!3m4!1e1!3m2!1sSjeI6xSD-MLSWuVQx_n5Sg!2e0

Ma gandisem la DN12 dar cum prin Gheorgheni n-am mai fost de un an (iar inainte de asta am mai fost doar prin 2011), uite ca nu mi-a trecut prin cap raspunsul corect.

Marius

Interesant e ca Google a "prins" stalpisorii pe marginea drumului. Panda80 a intuit bine. Din pacate asta e realitatea.

cricric

M-am uitat si peste celelalte poze. Drumul avea pe unele portiuni stalpisori. Dar din cate se poate vedea,  cred ca inca se mai lucra la ei.

razvan_43

#1026
Daca am vazut ca nu s-a mai postat de cateva zile am decis sa pun eu una mai usoara  :)


Raducu Popa


Sargon1806

Prea multe indicii. Se afla aici, pe DN17


razvan_43

Da,Pasul Tihuta.
Am fost pe acolo saptamana trecuta si am prins o vreme asa cum se vede.Ma mir de cum nu a nins.

Raducu Popa


Archi

DN 68A intre Lugoj si Traian Vuia?

Raducu Popa

Nu...:)
Indiciu...este in Moldova noastra, nu cea de peste Prut...

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Raducu Popa

Nope..inca un indiciu: regiunea Nord Est