News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

MHN

Poate fi insula Krk.

PS: sunt doar vreo 700 de insule in Croatia :)

pasadia

Nu, mai la sud se afla, mult mai la sud. Si e una dintre insulele mari, in acea zi am facut peste 80 de km la volan numai pe insula.

panda80

Banuiesc ca e insula Hvar.

pasadia

Corect.

Initial vroiam sa pun poze din tunelul Pitve http://www.total-hvar.com/index.php/getting-here-2/getting-around-hvar/item/through-the-pitve-tunnel insa m-am gandit ca o oza cu perspectiva rivierei Makarska are mai mari sanse de a fi recunoscuta.

Insula din punctul meu de vedere este absolut superba. Hvar (localitatea) e o destinatie de top, insa peste tot pe insula privelistea, atat spre continent cat si spre insulele inconjuratoare e superba. Iar drumul de la Hvar (coltul NV al insulei) pana la Sucuraj (coltul SE) este splendid, mergand pe aproape intreaga sa distanta pe culmea ce separa versantul nord-estic de cel sud-vestic.

cricric

Panda, pui tu sau pot sa pun eu o poza?

panda80

Pune tu raman eu dator pentru alta data, problema e ca nu pot intra in continuare in mod regulat pe forum, deci nu pot oferi indicii sau confirmari foarte repede.

cricric

#1011
Alta tara muntoasa


Archi

As spune ca e in RO. DN 6 in apropiere de Carensebes?

cricric


rocklee


cricric


pasadia

Quote from: rocklee on April 20, 2014, 08:14:05 PM
dn1 brasov sibiu
:o

Aduce putin cu Magura Codlei, dar nu e asta. DN1 intre Brasov si Sibiu l-am facut de nenumarate ori, aratacam la fel de bine dar nu e de acolo poza.

Versantul ala, asa cum apare in poza, imi aduce aminte foarte mult de versantul vizibil din DN12, intre Olteni si Malnas (adica intre Sfantu Gheorghe si Baile Tusnad, ca sa folosesc niste repere mai cunoscute), in praajma trecerii peste calea ferata, Insa nu e nici ala in mod sigur, nu corespunde cu configuratia soselei.

Banuiala mea e ca poza nu e din Romania.

cricric

Hotareste-te si fii mai precis un pic :)

panda80

Datorita faptului ca nu exista stalpisori reflectorizanti pe margine sunt aproape sigur ca poza e din RO. Trebuie sa fie si un drum reabilitat recent. DN12 ar corespunde...eu zic DN12 dinspre Miercurea Ciuc spre Tusnad, o localizare mai exacta intre Tusnad sat si Tusnad Bai.

iuli

Mi se pare mai mult ca e DN13B intre Gheorghieni si Praid. Recunosc ca am fost doar de doua ori pe acolo dar parca asa mi-a ramas in minte ca fiind traseul.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog