Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Ionut

A filmat Marius?
Chiar mă gândeam la el, ne salvează pe noi de un drum.

T4 sau T1?

PaulS

O filmare recenta de pe DEX12 Tronson 1 de la DRDP Craiova:

DEX12 T1


oneLess

^^

Nu a postat nimic, doar așteptările sunt mari!  :jumpy:

A filmat ieri Centura De Sud a Doua a Craiovei.
...

oc7avian

Stați liniștiți că nici CNAIR nu crede în deschidere anul ăsta. Noua stare în care au ajuns e că fac/dreg/trag/rup norii cu toate diligențele să se poată finaliza anul ăsta.

@Ionut mă poate corecta dacă a auzit vreo asumare din partea CNAIR săptămâna asta :lol:

a.l.x

DRDP Craiova: update stadiu lucrărilor de pe tronsonul 1 a DEx12, Craiova-Pitești

Quote39,72% stadiu fizic, acesta este procentul actualizat al lucrărilor de pe tronsonul 1 a DEx12, Craiova-Pitești.
 Antreprenorul a pus în operă peste 69.000 de tone de asfalt din totalul de 150.000 de tone.
Sunt montate peste 350 de grinzi la structuri din totalul de 461, structurile fiind în diferite stadii de execuție.
Începând de săptămâna viitoare va începe livrarea și montarea parapetelui de protecție.


TheRomanian

NoWords

Ozaltin face o figura buna, la mai multe  :)

Ionut

CNAIR nu a promis că e gata în 2024. Poziția oficială a fost "facem tot posibilul". Nici nu pot zice "nu deschidem". Până una alta, au extins termenul contractual.

Tavi

De structura de la Podu Broșteni mai știe cineva ceva? Aceea era cea mai în urmă pe segmentul Colonesti- nod Albota.

gruia88

La pagina 655 s-au postat ceva poze cu ea!

Tavi

Mulțumesc @gruia88!
Le ratasem. Nu e rău de loc!

oneLess

#9850
T4 din DN65, ieri

La A1, da , foreza era mutată pe cealaltă parte.
Mai erau doar câte un excavator pe fiecare parte cu câțiva muncitori pe lângă, nu în zona pasajului.

La Albota la giratoriu decopertarea nemișcată, la fel ca acum o săptămână.

Aseară pe la 18.oo în zona Lăngești erau vreo 10 basculante în mișcare în aceeași zonă.
...

oneLess

T4

Din satelit Sentinel se văd pe imagini din 24.05.2024 opt zone unde au pus asfalt pe sens Pitești cu lungimi de ~ 500...1.000 m
...

dumbravaandrei

Poze cu foreza pe partea cu Oarja:




Ionut

Prezentare oficială CNAIR în cadrul CM PT mai 2024, Timișoara.


26ld

^Deci e oficial, sa nu isi mai faca lumea sperante pentru 2024. Putem posta acum lista cu scuze pentru umb? Incep eu: prioritizare PNRR, oamenii rai, mediu, birocratie, forumul asta.