Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Ionut

Aaaaaaaa!

Păi bravo. Evident că trebuie forjat maxim pe tot lotul... nu e ca și când doar nodul cu A1 e buba.

Atunci na, să fie gata când o fi gata.

Dar ciocu mic și joc de glezne că API aduce mereu soluții. Doar că ăia de la butoane... na, greu cu butonatul.

voicul

Eu sunt multumit pana la Albota. Nu prea rezolva mare lucru, dar e realizabil.
Restul e bonus.

gruia88

Eu sper sa nu fie teoria conspiratie si anume ca este o "intelegere" intre CNAIR si UMB sa prioritizeze loturile atractive pentru voturi si pe celelalte sa gaseasca tertipuri ( AC-uri, mediu, alunecari ,etc ..) ca sa le prelungeasca atat timp cat se concetreaza pe cele importante.

E clar ca alte surse de informare din media , la cat am citit si comparat cu realitatea / forumul, nu poti sa ai incredere pentru ca sunt informatii incomplete , scoase din continut care nu reflecta realitatea.

Solutiile propuse de Ionut sunt realiste si pot fi aplicate doar daca se doreste , dar asta inseamna sa privesti orice proiect ca un profesionist!

Si ce am vazut ca lumea CNAIR / Constructori uita de promisiuni si cand sunt trasi la raspundere se fac ca ploua si merge pe faptul ca ce a fost a fost am deschisi acum nu stiti sa va bucurati.

Si eu cred ca o sa incerce Albota ca sa faca o declaratie gen "atat s-a putut" !

Urmarim ,vedem si asteaptam!

mirceaeliade

#9813
^"Urmărim cu atenție si îngrijorare" progresul șantierelor de autostrăzi  :troll:

HadrianCH

Eu zic sa asteptam sa vedem urmatoarea filmare de pe T4. Din cate tin minte UMB-ul a revenit la munca undeva pe la jumatatea lunii Aprilie si de atunci avem si ultima filmare.

archaeus

@voicul problema cu traficul nu e pana la Albota, este de la Albota pana la A1, portiune pa care poti face si o ora! Eu nu cred ca deschid nici macar pana la Albota, dar hai sa vedem prin August asa ....

Tony7Y

Sa asteptam urmatoarea filmare, sa vedem cum s-au miscat de la revenire.
La nodul cu A1 e clar ca nu s-au miscat mai deloc.

DragosO

Se tot insista cu filmari pe alte proiecte.
Aproape zilnic apar filmari de la A7, de la A1 Sibiu-Pitesti, de la A0, numai de la T4 din DEX12 nu mai apare nicio filmare.
Cred ca anul acesta au fost 2 filmari ... una prin februarie si una prin martie.
In presa tot asa .... nimic despre T4 din DEX12.
An electoral ... "bagam tare pe A7 sa luam voturi".
"Pe aia de la Pitesti-Craiova deja i-am pacalit, au 2 tronsoane .... am avut cu ce sa le scoatem ochiii".
"Mai dam prin presa ca o sa se circule de la Craiova la Constanta pe autostrada in 2024 ... si ii rezolvam".

Ma bazam pe cei de la ProInfrastructura sa mai scrie ceva de evolutia de la T4 si sa ii mai traga de maneca pe cei de la CNAIR ... dar vad ca nici ei nu "misca" nimic.
Totusi ... poate reuseste cineva sa faca o filmare cu drona si sa o posteze pe net sa vedem cu totii ce s-a facut si ce se face pe T4.

Ionut

O să mergem pe T4 evident, dar când apucăm și noi.
Că n-avem capacitate... bani, oameni, timp...

26ld

^^Ma bag eu sa fac o filmare. Platesti tu drona, masina, timpul, editatul video?

Mai termina te rog cu cerutul si indreptatitul asta de doi bani, nimeni nu are nicio obligatie sa filmeze cand vrea x sau y. Toti dorim informatii, de ce nu te apuci tu de filmat sa ne luminezi si pe noi? Asa poate sa ceara oricine, orice. E simplu sa ceri, e greu sa faci. :wtf:

voicul

+ ca e si un calcul la mijloc - se duce Proinfrastructura (care e cost, aka scot bani din asociatie, concret: benzina si timp) ca ... ca sa ... CASA mare ... ca sa ce?
Adica daca ai avea o filmare ce te ai astepta sa vezi?

Ok, ceva progres este, dar fata de ultima filmare va fi ceva minim.

dr4qul4

Exista o filmare din 13 Aprilie! Cate credeti ca s-au schimbat in 40 de zile din care au fost cateva de pauza?
Fiecare "dronist" se axeaza pe zona de langa el.
Se pare ca Pitestiul nu are pasionati de infrastructura.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni, T1DX12, A0L3, DX4

NoWords

#9822
@DragosO
Fără supărare, dar fiecare dronist are timpul lui. Dacă cineva alege să filmeze într-o anumită zonă, o face pe costurile lui sau are ceva treabă prin zona respectivă.

Ar trebui să le mulțumim că își dedică timpul pentru noi, consumatorii de conținut legat de infrastructură.

livaky

#9823
Salut
Imagini de la nodul DX12 - A1 - de astăzi după amiază.







User127

Pe T4 s-a intensificat activitatea în ultimul timp, pun câteva poze făcute din mers de la pasajul peste DN65A zona Podu Broșteni. Unde se construiește drumul de legătură inca nu s-a decopertat, dar se vede un utilaj în  pădure in ultima poza.