News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

BigZ

Marius, sa ne traiesti 1000 de ani! Multumim de noutati! <3

Ramsil

#9106
De ieri au aprins luminile la podul din zona Jitaru.
Cu 2 zile în urma nu erau aprinse.







Powered by API/PUM imgur uploader




Powered by API/PUM imgur uploader

dumbravaandrei

Sa aiba spor la montat parapetii ca pare sa fie cam la limita pentru sambata.

Ramsil

#9108
Am întrat acum pe camera. Se aude mașina care bate stâlpii pentru parapeti.
Baga toată noaptea și mâine toată ziua și tot termina.
Nopțile trecute am văzut pe camera ca au carat la un depozit de pământ de îl aveau lângă DX pana dimimeata.

pasadia

Apropo de iluminat - banuiesc ca improvizatia de la Colonesti nu va primi vreo solutie de iluminat. Sa ne asteptam la cateva masini iesite in decor? Nu zic, din vina soferilor, dar cred ca ar conta mult si daca se monteaza destule indicatoare, benzi rezonatoare, etc....

oneLess

#9110
Pentru colegii cu drobul de sare în stoc: Vă rog comentați după ce treceți pe acolo, nu din spatele tastaturii! Și vă mulțumesc că ne lăsați să ne bucurăm de moment! Măcar până luni.

Ramsil

E trecut de ora 23 și se aud utilajele care fixează stâlpii pentru parapeti.
Cred ca toată noaptea vor lucra.

pbh


Skynick

Batalia de la Jitaru s-a incheiat. Legendar.

dumbravaandrei

Asta e mare veste!
Maine de la cat se deschide circulatia? Presupun ca nu ii dau drumul din seara asta...

Akittaqi

Se pare ca o sa fie deschis unde la orele 14-15.

gabi00ro



salut, la pasajul de la colonesti, la capatul dinspre Pitesti s-a amenajat un sens giratoriu provizoriu, sper ca am vazut bine, erea ceata si f intuneric.
l-am observat destul de tarziu, cred ca putina lumina in zona, ceva provizoriu ar fi indicat, altfel am putea sa vedem pe cineva care trece direct prin acele balize de plastic.


jalemare

Mâine, la ora 12.00, deschidem circulația pe încă un tronson al primului drum expres din #România (#Craiova - #Pitești)!   

Lucrările pe cei 31,75 km ai tronsonului 3 (Valea Mare – Colonești) ai #DEx12 sunt finalizate cu 6 luni mai devreme față de termenul contractual.

De mâine se va putea circula pe 71,6 km ai acestui drum expres, între #Robănești și #ValeaMare (cei 39,85 km ai Tronsonului 2, Robănești- Valea Mare au fost deschiși în totalitate în vara anului trecut).

Asocierea SA&PE Construct SRL – SC. Spedition UMB SRL – SC. Tehnostrade SRL – SC. Consitrans SRL s-a mobilizat foarte bine și pe acest proiect pentru finalizarea căruia a avut la dispoziție 36 de luni și 782,45 milioane de lei, fără TVA (finanțare asigurată prin #POIM).

#CNAIR #investiții #dezvoltare #Oltenia #CristianPistol

Ramsil

#9119
@jalemare intrasem sa postez noutatea,  dar amm văzut ca ai fost mai rapid.
Maine după 12 voi străbate acest tronson.
Urmează sa se actualizeze și google maps cu noul tronson 3 al DX12.
Deocamdată nu e vizibil.