News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 11 Guests are viewing this topic.

DanielG

Epic momentul cand baga excavatorul cupa in camion, si incepe sa-l scoata din ... incurcatura.
I-l ajuta fratele mai mare...
:lol: :) :D :p

SniperGuy

Culmea e ca fix asta este procedura in cazurile de gen. In situatiile de impotmolire si mai si, se ma adauga un excavator care impinge cu (virgula) cupa din spate.

@Akittaqi, multumim de filmare. Se pare ca plaiesii nostri s-au intors mai devreme de 25 (asa cum s-a mai zis); comparand cu filmarea lui Daniel din data de 19 ianuarie, "limba" de pamant din Olt a disparut, au aparut panourile fonoabsorbante (preaupun ca asta sunt) spre craiova si se continua lucrul la rosturile de dilatatie.

PS: Va multumesc din suflet pentru ca ne tineti la curent cu stadiul lucrarilor prin filmarile facute!
PPS: Abia astept sa merg la parinti de paste pe T2

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson2 Lot1 UMB Pod DJ643, Oltet, DC155 Barza, Pod CF 29012022


daniel321

19 01 2022 Sa refacut podetul din albia Oltetilui




Powered by API/PUM imgur uploader

archaeus

Buna dimineata de la inaltime! S-a intors TS la munca ! Timid, dar s-a intors!

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson2 Lot1 UMB Se Trag Cabluri Zona Saru 29012022


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson2 Lot1 UMB Parcare si Pod Saru 29012022


CapitanulPtk

@Daniel321, ca de fiecare data, multumim pentru filmari. Totusi, intrebarea cea mai arzatoare ramane: avem vreo sansa sa vedem subtraversarea de la Ganeasa terminata in primavara?

daniel321

Posibil sa o vedem subtraversaea, da o sa se mai faca inca un pod de cf

Sealand01

#6024
Si in continuare nu a iesit absolut nimeni desi am avut si oameni de pe forum in minister sa ne spuna care e necesitatea construirii acestui pod
De ce avem 3 linii acum, fix acum pe linia sibiu caracal
De ce nu a fost prevazut un pod cu 3 linii de la inceput?

Va reamintesc pe m900, actual m100 la Carcea sta un pod cu 1 fir si celalalt subrezit

Edit: a mai murit cineva azi pe dn langa slatina

Tavi

Quote from: daniel321 on January 31, 2022, 05:56:28 PM
Posibil sa o vedem subtraversaea, da o sa se mai faca inca un pod de cf
Se poate face sub trafic? Mă rog, cu mici întreruperi de trafic. Ceva gen A1xA10 (nod Sebeș)?

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson2 Lot2 UMB Sub Traversare Dn64 Ganeasa 29012022


carutasul

la asta mă gândeam și eu, că noul pod nu prea afectează traficul, dacă e la fel ca cel de acum ei pot face culeele liniștiți și întrerup traficul într-o sâmbătă sau duminică să îl ridice.
Dar chiar e interesant ce planuri au cu el :)

cris_ct

Se poate restrctiona traficul pe o bandă, precum la Oiejdea pentru a permite lucrul la câte o culee, pe rând. Însă,  la ridicarea tablierului va trebui oprită circulația.

alexV

S-a mai ridicat tablier metalic peste drum de mare viteza: au oprit traficul de 3 ori pe A1 la Sebes atunci cand Pizzarotti construia nodul A10-A1. A fost dificil in acele trei zile neconsecutive, timp de cateva ore. Dar in ansamblu e un "cost" digerabil.