News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

6 Members and 16 Guests are viewing this topic.

Siciltir


alexd4u2

#5986
Quote from: oneLess on January 15, 2022, 09:11:11 AM
CraPi 3

Cea mai recentă filmare cu Tronsonul 3 complet găsită de mine este din 6 noiembrie 2021 de la daniel.
Ar fi fost frumos să fi avut o filmare completă cu T3 acum la început de an/sezon.
Ar prinde bine la comparații peste un an.

Nu este o filmare completa, mai degraba acopera 3 zone unde mi s-a parut ca s-a miscat ceva pe santier, cat sa fie relevant pentru o filmare (25.12.2021):

alecu26

pare greu de crezut ca poate fi terminat acest lot anul asta. E mai in spate decat era lotul vecin, anul trecut pe vremea asta.
Drumurile noastre POATE;

gabim

O fi el mai in urma decat era lotul vecin anul trecut pe vremea asta, dar nici structurile nu-s la fel, si nici subtraversare CF n-au de facut. Chiar daca nu va fi gata, va fi foarte aproape sa fie gata la sfarsitul anului.
Pariu A7: se va circula pe toate loturile UMB pana la Pascani inainte de a se circula pe lotul Pizzaroti - in caz contrar, 100 Euro in contul API.

oneLess

#5989
^^ CraPi 3

Loturile T2 erau pe la 60% acum un an.
Dar aici nu au dop decât la Pișcani,
2 noduri rutiere, o parcare și vreo 8 podețe până la Negreni.
Dincolo de Negreni nu cred că se va da în circulație fără T4.

Nu știu cu se stă cu debleurile și rambleurile,
dar lotul per general e mult mai simplu.

Era frumos să avem o filmare completă în acest stadiu al T3.

oneLess

Pe A0N L2 s-a raportat mișcare la UMB de dimineață.

ciprebbe

Se va filma cand avem ce vedea si conditiile meteo plus disponibilitate operator vor fi indeplinite. Stadiul e cam acelasi filmat pe finalul anului de colegi.
Oricat de usor ar fi lotul acesta fortele UMB sunt limitate iar in 2022 au santiere aici plus pe A3 plus A0 plus Galati..... Vom vedea o optimizare de resurse , oameni si utilaje peste tot.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

gabi00ro

si in zona Slatina au re-aparut  basculantele acelea mari portocalii  :) :)

ion59

E minunat ca au aparut! Sper sa termine rapid tronsonul doi (mai-iunie max) si sa treaca pe 3 cu toate fortele alocate zonei!

pest1969

UMB au zis ca mai au nevoie de 30 de zile lucratoare. Asta inseamna 5 saptamani UMB, deci 6 saptamani calendaristice, dat fiind ca va fi si o saptamana de pauza.
Presupunand ca sunt 2 saptamani de vreme rea, am ajunge in total la 8 saptamani.
Deci 20 martie ar fi un termen optimist. Daca apar neprevazute sau vremea rea predomina, ramane sa asteptam pana in aprilie.

cmonea69

Quote from: gabi00ro on January 17, 2022, 05:33:06 PM
si in zona Slatina au re-aparut  basculantele acelea mari portocalii  :) :)

         Nu stiu ce basculante ai vazut tu Gabi, dar, din pacate trebuie sa va dezamagesc prieteni ! UMB-ul nu a revenit pe santier pe 17.01.2022, cum zicea lumea !
Sincer nici eu nu inteleg faza cu vacanta asta prelungita ! Practic, UMB-ul daca va relua lucrarile pe 01.02.2022, va pierde 3 saptamani de vreme buna in care se puteau apropia de finalizarea lucrarii ! De la 1 ianuarie si pana acum a fost o vreme foarte buna, cu soare, temperaturi pozitive(au fost chiar si 8-9 grade cu plus ziua), fara precipitatii, iar pana la 1 februarie va fi la fel, adica cu temperaturi putin mai scazute ziua(3-5 grade, cu plus) si fara precipitatii !
         Pacat !!!

Sealand01

Probabil lucrarile pe care le au de facut nu se pot face la aceste temperaturi. Urmeaza o perioada de frig serios spre ger noaptea -8 grade si de 2 3 grade ziua. Intr-adevar este uscat. Poate sa ne spuna cineva profesionist exact la ce s-ar putea lucra acum

horatiu.cosma

Au fost ani când au revenit pe șantier și după mijlocul lui februarie. Sunt oameni, nu roboți, au și ei familii, nu e deloc simplu să stai pe șantier 4 săptămâni și apoi una acasă pe tot parcursul anului. Plus că e iarnă, noaptea scad termometrele la -5 -10 inclusiv și la Craiova. Chiar dacă în timpul zilei sunt câteva ore în care maximele ajung la 4-5 grade, aia nu e vreme de șantier. A mai bătut și vântul zilele astea, fapt ce a accentuat senzația de frig, nu îi doresc nimănui să stea afară 10 ore pe o așa vreme. UMB o să apară în șantier când o să se poată face producție cu adevărat.

Earthchild

Adică după 15-20 martie, în funcție și de prognoza meteo.

daniel321

Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson 2 UMB Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 19012022