News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 19 Guests are viewing this topic.


ciprebbe

UMB a incheiat lucrarile pe 2021, atat s-a putut(si au avansat frumos). Se va deschide traficului peste cateva luni.
Pentru pariori va las mai jos conturile API : )  si va multumim anticipat ( au pierdut si cei care au zis HP, si cei care au zis full si cei care au zis ca se va deschide ceva)

IBAN RON: RO32RNCB 0837 1694 8196 0001
IBAN EUR: RO05RNCB 0837 1694 8196 0002
IBAN USD: RO75RNCB 0837 1694 8196 0003
Cod BIC/SWIFT: RNCBROBU
BCR Cluj-Napoca
Donatii prin PayPal: contact@proinfrastructura.ro

Cei care doriti sa ne sprijiniti pe mai departe puteti folosi aceleasi conturi de mai sus.
O sa incercam in "vacanta de iarna" sa prrocesam si imaginile de pe camerele timelapse si sa le publicam.
Multumim tuturor!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

La detalii plata scrieti "donatie monitorizare santiere" sau simplu "donatie". NU scrieti "pariu" sau ceva de genul. :lol:
Felicitari pentru onoare si multumim pentru sustinere! :cheers:

Drive_140

#5913
Există și o diplomă salvată de UMB:

Quote from: horatiu.cosma on August 23, 2020, 01:06:05 PM
Legat de finalizarea tronsonului 2, vorba unui coleg, îmi mănânc diploma de inginer dacă termină în septembrie 2021  :lol:. Deși chiar m-aș bucura să fie cazul, nu se va întâmpla. Sunt sceptic și cu septembrie 2022, dar mai vedem până atunci.
:lol:

carutasul

prin octombrie cred că scosese deja muștarul :)
Eu ce nu am înțeles este dacă la podul peste Olt mai fac zid de sprijin în capătul neterminat, că asta ar fi o lucrare care se poate face prin ianuarie cu câțiva oameni, în rest ne vedem în aprilie, la inaugurare :)

danvoicu

Da. Dar macar daca tot nu avem tuneluri, cel putin vom avea impresia ca ele exista(mosu' "egzista") cu atatea panouri in camp deschis.
Sa ne spuna psihologii ce efect va avea asupra conducatorilor condusul fara repere etc. Oare condusul asta fara acces la peisaje o fi benefic?
Pur si simplu nu inteleg logica si lucrurile astea care imi par total absurde pentru niste oameni care ar trebui sa aiba un pic de gandire si de competente.
Poate din acest motiv nu au reusit sa termine cum si-au propus. :D


p_mrs

Nod Rutier Drumul Expres Craiova-Pitesti DX12 | DC154A - Bals - 20.12.2021


Nod Rutier Drumul Expres Craiova-Pitesti DX12 | DC13 - Piatra-Olt - 20.12.2021


Pasaj Drumul Expres Craiova-Pitesti DX12 | DJ677 - Slatioara - 20.12.2021

danutzu_1069

#5918
@carutasul

Se va face zidul de sprijin (cu gabioane) dar compactarea pamanului intra la categoria de lucrari terasamente, care nu se pot face iarna / in conditii de umiditate mare....

carutasul

da, știu că nu pot lucra la terasamente, mă întrebam doar pentru că nu am văzut mișcare la zidul de sprijin. Cumva mă gândeam că poate nu îl mai fac și e destul spatiu să facă doar umplutura, deși nu prea pare.

Adisan

#5920
Podul peste râul Olt și Balta Milcov 18.12.2021

https://www.youtube.com/watch?v=AHXQ9Yi0rJM&ab_channel=Adisan


BigZ

Multumim pentru filmari!

PS: Are cineva idee de ce pe harta API lotul 2 apare cu anul 2023? E o greseala "de tehnoredactare" (ca tot se poarta in perioada asta)?




Powered by API/PUM imgur uploader

dumbravaandrei


BigZ

#5923
Imi amintesc ca inainte era 2021 trecut pe lotul asta, banuiam ca e trecut anul "potentialei" deschideri. :)

LE: imi aduceam bine aminte, un simplu click era suficient:




Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

#5924
Am schimbat de suparare la Tirrena pentru Tronsonul 1 si din greseala i-am pedepsit si pe vecinii de la UMB.  :lol: Am corectat.