News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 21 Guests are viewing this topic.


GIV

in filmarea cnair sunt lucrari de pe t1 al intalienilor, capturile tale sunt de pe lotul umb

SniperGuy

Scuze pentru confuzie (my bad). elphax mi-a raspuns la asfaltarea de pe T1, dar eu aveam impresia ca mi-a raspuns la mesajul asta:

Quote from: SniperGuy on November 22, 2021, 07:49:50 PM
Multumiri pentru filmari si poze tuturor!

Aveti idee ce sunt aceste placi de beton? La ce se folosesc? Am vazut ca toarna la greu la ele in fabrica de grinzi.




Powered by API/PUM imgur uploader


BigZ

WOW! Multumim, Adisan, ca ai tinut cont de dorinta noastra! :D
E foarte vizibil progresul Portocalei Mecanice in cele 3 saptamani. Daca au si avut saptamana de pauza in intervalul asta (nu mai retin acest aspect), atunci ar fi 2 saptamani. Incredibil!  :D

hefaistos

Având în vedere stadiul lucrărilor, dar și evoluția lor în 3 săptămâni, nu cred ca UMB își mai propune sa deschida ceva aici la sfârșit de 2021. Pregătesc banii de pariu.
Deja sunt puncte în care tehnologic nu prea se mai pot încadra în cele mai puțin de 3 săptămâni ramase.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

TibiV

Adisan,
multe multumiri!

Ai aratat ca in 3 saptamani se pot face "mici minuni"....

Si hai sa nu suferim prea tare ca nu va fi data in functiune nici o sectiune din tronsonul 2 ("marea minune"). Este clar ca au abandonat ideea...

Comparatia lui Adisan arata ca UMB-istii au tras tare. Nu au tras tare unde nu a depins de ei (Ganeasa, Oltet).

Lasati mai oamenii in pace sa termine treaba asa cum trebuie, fara asfaltari la 0 grade sau pe ploaie doar pentru o inaugurare in avans...

Ca n-o sa fie decembrie 2021 ci martie 2022, mai conteaza 3 luni dupa 50 de ani de ambuteiaje permanente?!?!...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

hvm

unde avem conturile în care se poate face plata?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

ddfab

@ elphax.
probabil @SniperGuy se referea la faptul ca , in titlu, CNxxx  mentiona ca este asternerea stratului de uzura... cand ei astern primul strat de asfalt, peste BSC, care, apropos, cum bine ai observat are si o mare crapatura in zona...

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson1 Tirrena Craiova Centura De Nord DN65F Robanesti 20112021


Sealand01

O firma serioasa termina lotul asta intr-un an. N-au avut AC pe tot lotul, dar chiar si asa, unde au avut de 3 ani tot stau extrem de prost cu structurile

rocklee


alexV

Quote from: hvm on November 24, 2021, 08:04:45 AM
unde avem conturile în care se poate face plata?

:D

https://proinfrastructura.ro/contact/

IBAN RON: RO32RNCB 0837 1694 8196 0001
IBAN EUR: RO05RNCB 0837 1694 8196 0002
IBAN USD: RO75RNCB 0837 1694 8196 0003
Cod BIC/SWIFT: RNCBROBU
BCR Cluj-Napoca
Donatii prin PayPal: contact@proinfrastructura.ro

Fenrir

Imi place de ei ca au avut grija sa avanseze cu lucrarile pe portiunea dinspre capatul T2 unde UMB se pregateste sa "dea cu var"  :lol:. Stiu si ei cat de penibil ar fi sa se trezeasca cu asfalt langa bucata lor plina de balarii sau mai rau, sa dea nas in nas la primavara cu politicienii inarmati cu panglici si foarfeci.

reed

 :lol: Camionul ala sa stiti ca ramane acolo,o sa se faca overpass peste. Ce nemernici si astia