News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 17 Guests are viewing this topic.

Fred

De obicei pietrisul ala de pe mijloc e ultimul asfaltat, chiar inainte de a pune parapetii, dar nu ramane vreodata asa descoperit.

Europiu

Iar eu îmi amintesc de niște planșe puse aici pe acest thread în care era clar precizat că pe mijloc se vor pune arbuști. Nu pe toată lungimea, presupun...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

dr4qul4

#4547
Eu imi amintesc ca vom avea banda de incadrare 0,5 + 2 benzi de 3,5m + acostament de 2m. Dar din filmare pare ca acostamentul a intrat la apa...
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

danutzu_1069

Si pe arbustii aia de pe mijloc, cine ii uda, cine ii intretine?

naivu

Ii uda ploaia si ii tunde cu TIRul  :D

Fred

Am vazut arbusti intre sensurile autostrazilor in alte tari, dar spatiul median era de 10-20 de metri, uneori chiar mai larg. Nu cred ca e cazul la un spatiu median de 0.5-1m.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot1 UMB, Bals - Piatra Olt 14082021


Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

GrmmrNzi

^
interesant, ce hartă a folosit Search la planșa de la Slatina: https://i.imgur.com/sfeQHwx.jpg
Nu tu baraj, nu tu lac de acumulare... Nu-mi vin să cred că ăstea au apărut după 2007.

paulmare

^ che slatina a fost pusa in functiune in 1980, cred ca din 76 au inceput lucrarile
aia e o foaie de harta de la directia topografica militara, neactualizata - ultima actualizare a planurilor (editia a 4-a) a fost intre 87-93

carutasul

eu nu înțeleg asta cu hărțile. Sunt ultimele hărți oficiale pe care le avem ? Sunt scumpe cele noi? Bun, înțeleg că e complicat să trimiți un om în delegație ( deși acum la câte drone sunt în țară cred că poți plăti un coleg de forum :) ) dar presupun că se pot cumpăra de undeva niște hărți mai noi.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot2 UMB Piatra Olt Valea Mare 14082021


paulmare

daniel multumim
au ridicat grinzile metalice pe ambele cai la deschiderea de 50 de metri, sa ne luam popcorn sa vedem cum fac cu cele de 70, eu cred ca o sa rezolve cu Hidroelectrica sa tina debitul mic in aval de CHE Slatina si o sa extinda uvrajul
si viteza cu care armeaza betoneaza si hidroizoleaza acolo la balta - mie mi se pare incredibila dupa lalaiala de la a10 de exemplu

miahi

^ Nu crezi ca e posibil sa le sudeze ca la Bacau la canalul peste Bistrita sustinute de macara ?

voicul

Teoretic ar putea, dar lipseste macaraua care sa faca asta.
Pare ca o sa fie saptamana libera la UMB. Poate apare intre timp senilata.