News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 20 Guests are viewing this topic.

SniperGuy


archaeus

O veste buna! Sper ca proiectarea e deja gata :))

tom_sawyer

N-au mai contestat chinezii sau se semnează indiferent dacă contestă sau nu (după model T2)?

Sealand01

Va lucra umb simultan pe aproape 100 de km?
Sau isi va concentra toate fortele pe tr 2 si ulterior va muta totul pe tr 3 si 4
Oricum, Daniel in urmatorii 2 ani va consuma destula benzina/motorina pt ca va avea pe ce 💪💪

amedeog1

Multumim @NGC.Este o veste minunata semnarea T4 cu UMB.Privim cu incredere in viitor.Super! :)

Dominik

Ce fain, un pic peste 100 km din acest DX vor fi construiti de UMB  :)
You're in Steelers Country

naivu

^^^Stiu ca UMB si-a propus sa dea in circulatie lotul 2 pana la finalul anului. Mai prezinta interes special descarcarea lotului 2 in dn65 de la E de Slatina. Nu zic ca nu va face nimic pe restul tr3+4, dar focusul e clar!

mike_us

Pai daca semnează in august, septembrie mai trebuie sa termina proiectul (sa zicem ca îl au parțial deja) sa se dea AC, daca mai sunt de făcut exproprieri...
Deci pentru lotul 4 cel mai devreme o sa se intre la primăvara probabil, cind lotul 2 o sa fie gata sau in cel mai rău caz parțial gata.


voicul

Pe DN sau prin santier aglomeratia e la fel.  :)

Totusi mi se pare stransa deschiderea anul acesta. Nu zic ca nu se poate, dar mai sunt 4 luni +, din care probabil mai putin pentur munca efectiva, pentru ca ... vremea.
Sa speram ca iese pasenta si deschid tot lotul.

+1 pentru filmare.  :cheers:

Dominik

#4540
Fabuloasa filmarea R@du !!! Ai surprins ''Portocala Mecanica'' in actiune pe toata lungimea santierului, e o placere sa-i vz muncind !  :) +1  :cheers: :popcorn:
You're in Steelers Country

alexV


EugenRo

#4542


Acum, cand constructor este UMB pe 90% din lungime, nu ne pare si mai rau ca nu e autostrada? Chiar nu s-ar fi justificat, privind spre viitor?... :hm: O:-)

alexV

Acu 5 ani mai era unu-n multime care a zis la fel, tot pe aici pe forum. :)
De ce Craiova-Pitești ar trebui construit la profil de autostradă.

De-aia e importanta implicarea societatii civile la stadiul de avizare solutii, traseu, planse si profile tip. Cand ajungem la asfalt nu mai poti avea vreun impact.

GAC

Din filmare observ ca pe unele portiuni este pietris intre sensurile de mers. Sper ca nu va ramane asa, in caz contrar acel pietris o sa fie sursa de parbrize sparte.
Cat priveste lotul 4, poate am face bine daca am fi mai rezervati. Chiar daca proiectarea este in linii mari gata, UMB o sa aiba nevoie de grosul resurselor pe A3. Prin urmare trebuie sa fim optimisti in termenele contractuale, pe care sigur UMB le va respecta (si sa nu se asteptam la minuni).