News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 23 Guests are viewing this topic.

archaeus

#4290
Si cateva cadre de pe lotul TS, intrarea in Craiova, era ceva miscare anemica, probabil aia 10 muncitori angajati azi


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)

archaeus

#4291
Enjoy!!

Alutus

Tr1 intersectia cu DJ641. Se lucra si azi, sambata, dar mai e enorm de mult - doar cateva decopertari, cativa piloti sparti, fier-beton pentru alti piloti si niste grinzi (facute la Hunedoara). Casele de langa DJ641 se expropieaza? Erau in picioare, fara semn de plecare











Alea iacta est

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 UMB Lot2 Nod Rutier Si Relocare DJ546 Pirelli 03072021


MihaiS75

Din păcate nici anul asta nu pupam tronsonul 1 - DX12.


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson2 Lot2 UMB Sub Traversare Dn64 Ganeasa 03072021


archaeus

^^
Dar cine spera ca circulam anul asta? Nimeni intreg la cap!
^multumesc daniel! Ma intreb ce sunt fundatiile alea patrate de langa calea ferata?

reed

cred ca e aceeasi solutie ca pe A6 ,sunt culee pentru podul feroviar.

ion59

+1 daniel 321! Presupun ca mai urmeaza!

survola

Mai au de săpat destul, plus montarea podului feroviar.

SniperGuy

Quote from: reed on July 04, 2021, 02:14:38 PM
cred ca e aceeasi solutie ca pe A6 ,sunt culee pentru podul feroviar.
Adica vor devia/curba linia de cale ferata in dreptul acelor patrate?  ???

Duta C

Declaratiile italianului smecheras de mai sus sunt o acoperire pt minciuna,proasta organizare si neputinta TS! Sa nu ne mai abureasca.Sa dea salarii cum trebuie ca de aia fug oamenii de ei.A mai fost greva in trecutul apropiat la ei! Pai cine sta pe 2 lei sa-l bata tt ziua soarele in cap??Modificata legea si rupt contractul mai usor!

mike_us

@daniel321 Frumoase filmări ca de obicei. O sa ajungi si pe lotul 3 vara asta?

voicul

#4303
Vad ca toti care sunt suparati pe TS sunt suparati doar pe TS.

Multi uita ca CNAIR are bani sa le dea celor de la TS, de cand au terminat ST3 acum cativa ani. Vreo cateva milioane de euro, doar. Asta pe langa problemele create si pe restul de santiere.
As vrea sa vad cum s-ar descurca multi in conditiile oferite de CNAIR (AC pe tot lotul e de cateva luni doar) si plati sarite.
Cu ce ar plati salarii babane cand CNAIR nu plateste contracte terminae si receptionate?

Problema reala e asa: sa zicem ca TS pleaca (ca intradevar merge prost pe toate santierele).
De unde stim ca CNAIR nu face la fel cu urmatoare firma?
CNAIR e problema reala si numitorul comun in toti cei mai putin de 1000 de km de A facuti in 30 de ani.

daniel321

Cu placere ptr filmari! Urmeaza inca 2 filmari pod Olt si Tr3.
Ar fi interesant daca ne atuta @Ionut cu un plan ptr aceasta sub traversare din ce am vazut in teren sunt niste pereti mulati, 2 poduri unu ptr dn si unu ptr un drum agricol ramane de vazut cum se va face cel de cale ferata...