News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 20 Guests are viewing this topic.


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot2 UMB Piatra Olt Valea Mare 26042021




davyl

Festival de filme! Abia apuc sa vad filmarea lui R@du ca apare o premiera cu o noua filmare a lui @daniel. Multumim baieti pentru efort si pasiune!

Arata foarte bine podul. Deja imi imaginez cum va arata cand vor fi toate grinzile sus. In partea cu pilonii inaltati, va arata spectaculos cand vor fi toate grinzile sus, cel mai probabil undeva spre sfarsit de mai sau inspre jumatatea lunii iunie.

pierreprowo

 :)

Mulțumiri totale pentru R@du și daniel321

E greu de crezut că UMB nu va termina înainte de termen și tronsonul 3.  :)

pest1969

Sa nu ne faca o surpriza italienii de pe Tr1 si sa termine dupa ce UMB termina Tr3...

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ion59

Un sector aflat la inceputul inceputului! Eu nu imi fac probleme! Va fi gata inainte de termen!

pierreprowo

Quote from: pest1969 on May 04, 2021, 11:23:10 AM
Sa nu ne faca o surpriza italienii de pe Tr1 si sa termine dupa ce UMB termina Tr3...

Așa cum stau lucrurile acum, cred că vei avea dreptate - în sens negativ.  >:(

dr4qul4

eu am vazut inclusiv foreze (la plural) pe traseu. Asta in timp ce loturi castigate acum mai bine de 1 ani nu au nici macar 1.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

RaduG

Mulțumesc tuturor pentru filmări,  :cheers: este o adevărată bucurie să vezi loturi unde peisajul se schimbă radical de la o filmare la alta.

paulmare

Apropo de filmarea lui R@du cu drona printre grinzi, pe A7 cand erau prima oara puse liniile la produs grinzi ne-am dat cu parerea cat de bune erau grinzile etc

Aici se vede ochiometric ca au fost lucrate foarte ingrijit - arata pe exterior mult mai bine ca unele si mai mici, si turnate in hala industriala cu poduri rulante, cu depozite de agregate compartimentate cu pereti despartitori etc - e mult mai simplu sa lucrezi bine intr-o fabrica decat in mijlocul campului in soare si ploaie si vant si lapovita

Granata06

Grinzile sunt vopsite, de aceea arata asa bine.

alexa_adrian2001

ioi interesant cum de duc drumul express exact peste campul ala de panouri solare, si peste raul ala -> un punct foarte critic al proiectului as zice, Lacul Piscani, asa arata pe harta.
nu cred ca ar mai avea rost sa intrebam de ce s-a ales acel traseu, dar cu siguranta as fi facut altfel -> as fi mers in paralel cu DNul de langa.

ciprebbe

Si o filmare sprijinita de Zublin de pe lotul 2

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

paulmare

Excelenta filmarea, si la peretii mulati unde fac subtraversarea
Cele doua macarale deme care bat palplansele la batardouri in olt - e prima filmare cu ciocanele "la lucru"