News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 15 Guests are viewing this topic.

davyl

#3600
Mai putem zice ceva cand vedem ca se poate munci si asa? Multumim pentru aceste minunate filmari @daniel321!!!

Extraordinar efortul celor de la UMB, asa cum ne-au obisnuit!  :excited:

Nu pot sa nu atrag atentia asupra curateniei si organizarii ireprosabile a santierelor UMB. O grija fantastica si fata de mediul inconjurator: curata, niveleaza, readuc la o forma aspectuoasa terenul unde s-a lucrat.

Se observa si prima pila terminata aproape de deal: o inaltime impresionanta a podului in acea zona!

Jos palaria UMB! Inca o data un MARE multumesc @daniel321 pentru timp, efort (financiar si fizic) si extraordinara dedicatie! Pentru multi dintre noi aflati la mii de km departare, filmarile tale sunt ca un pansament pe sufletul tuturor celor pasionati de infrastructura!

archaeus

Vreme perfecta, activitate 0 (zero barat) la intrarea in Craiova pe lotul TS

raulbogdan23

Timelapse si din sens invers pe directia Slatina - Bals

Filmare 20.01.2021


Filmare 10.02.2021


Filmare 28.02.2021


Filmare 12.03.2021


Filmare 25.03.2021


Filmare 04.04.2021



Powered by API/PUM imgur uploader

zuma80

UMB-ul nu-i pe treaba noastra ... romaneasca!
Pentru A6!

snackhunter

Azi, in drum spre București am observat cateva camioane UMB pe traseul T4, aproape de Lunca Corbului.

De nodul rutier de la iesire din Slatina inca nu s-au apucat. Au timp sa il facă până in decembrie? Au 2 giratorii + supratraversare.

stangabriel

Daca doresc , cred ca se poate si jumate:  un giratoriu plus bretelele de pe sensul spre Craiova, ca la Alba Nord.

dragos_on

Frumos suna si procentul de executie al lucrarilor pe Tronsonul 2... 70%.

hvm

La cum arata eu zic ca au sanse sa termine mai repede de decembrie tot tronsonul si sa il dea in trafic. Probabil mult mai devreme de decembrie.
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

archaeus

Breaking news: au inceput sa foreze in albia Oltului

dorum


Duta C

Tirena Scavi este un fel de Pizzarotti.......sunt cumva rude? :o

stangabriel

Quote from: dorum on April 06, 2021, 08:55:04 PM
pus si palplanse?

La cum au inceput, nu pare sa mai puna. Nici pietre pe margine. Se observa ca apa incepe sa spele umplutura, dar macar au garantia ca nu o sa varieze debitul.

adiarc

poate nu pun aici in apropierea malului,dar m-as mira sa poata la fel in spre mijloc...vb totusi de Olt..chiar daca este regularizat si cu debit controlat in zona


"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alexmocian

Le pun dupa ce foreaza tot si regtrag foreza. Trebuie sa excaveze pana pe la -6m sa armeze si sa toarne beton ca sa formeze capacul. Cheers

pierreprowo

Cine va răspunde dacă un TIR de la fabrica Ford se va defecta DX12, nu va avea loc pe acostament și va bloca traficul, eventual se vor produce accidente?
Cum e posibil ca între 2 orașe reședință de județ să avem doar drum expres, pe 120 km, nu autostradă, iar între 2 orașe mici pe 70 km să avem autostradă???
Toți cei care am ținut sau ținem un volan în mână și ne recunoaștem ca români suntem de vină. >:( >:( >:(