News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 30 Guests are viewing this topic.

adyneamtu

#3360
^ Ultimele 3 perechi de pile din apa  ;)
LE: Vezi pag 212

paulmare

^ in conlucrare, sunt 3 sexiuni - 50 70 50 - din care una e deja gata la "fer" - restul sunt grinzi de beton simplu rezemate
sa ma uit in urma la planse


Dominik

UMB a fabricat 78% din grinzi pt tronsonul 2...mai un pic si se pot apuca de cele de pe tronsonul 3  :)
You're in Steelers Country

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

zuma80

Pentru A6!

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Alt montaj de proasta calitate marca CNAIR!

Parcat totusi nu mai sunt cadre doar de 1 secounda, parca mai apare si unele de 1.000001 secunde!  >:(

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 UMB Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 28 02 2021


daniel321

#3369
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Troson1  Craiova Centura De Nord DN65F Robanesri 28 02 2021



Tony7Y

Eu nu inteleg din harta ce o sa se intample cu drumul spre Ghercesti in apropierea centurii.
DX-ul o sa se suprapuna peste el sau o sa ramana ambele in paralel pana la primul nod?

Unde ar trebui sa iasa tirurile de pe DX?
Se poate iesi la primul nod si mers pana la giratoriul de pe centura sau singura varianta o sa fie iesirea in strada Teilor?
In stadiul actual, pe strada Teilor nu ar avea ce sa caute tirurile.

daniel321

De la centura pana la primul nod rutier va disparea drumul de Ghercesti, Dx va supratraversa centura se vor face bretele de legarura cu centura...

mirceaeliade

Nu stiu daca a fost postat, dar CNAIR a facut un update la procentele de progres:

L1 - 17.6% (35% pe sector 3)
L2T1 - 68.13%
L2T2 - 63.67%

parca ultimul update anul trecut erau la putin sub 60%

hvm

Mai este cineva care considera ca la finalul anului nu se va circula pe L2 dintr-un capat in altul?
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

alecu26

Am zis...am zis. Nu intorc acum pariul. :). Doar ca pariul nu mai are legatura cu convingerile mele. "Speranta" mea sa castig pariul sunt acele pile din apa.
Drumurile noastre POATE;