News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 30 Guests are viewing this topic.

paulmare

^ un singur cheson-batardou in filmare, si macaraua pe senile cu vibrociocanul se vede,
mie mi se pare foarte logica ordinea cum lucreaza la pod, daca asamblarea grinzilor metalice o fac sus pe pile (se vede in filmare, bucatile care vin pe santier asezate pe jos, si montate sus pe pile si reazeme provizorii)
si la centura bacaului, asamblarea tablierelor la rusi-ciutea a durat cel mai mult, la podul pe grinzi de beton peste albia veche inundabila a bistritei, a fost micul spectacol al umb, cum se face un pod
si aici partea cu grinzi de beton, unde au acces facil si unde sunt o gramada de structuri care sunt deocamdata la radier, o sa iasa si ele din pamant cu aceeasi viteza ca la bacau


MihaiD

Auzită azi pe stație de la un UMB-ist: ,,peste o săptămână plecăm la Craiova. Ne-a zis (Umbrărescu) că trebuie să terminăm totul în doi ani, 120 km". Așa a zis omul, așa redau. Asta înseamnă final de 2022 pentru T3 și T4, știu.  :)

Sealand01

Asa sa fie și sa mai câștige muulte licitatii, indiferent cum, lucrează rapid, de asta avem nevoie. Nu mai avem nevoie de companii neserioase

voicul

Noi mai avem niște surprize în buzunar, dar le ținem. Cu același constructor din Moldova (n.r. pe sectorul 3 din Craiova - Pitești). - Mariana Ioniță.

horatiu.cosma

Cică și-ar fi pus în cap să termine și tronsonul 3 în 2021  :D. Hai că pun eu pariu pe 500 de lei că nu termină nici 2 nici 3 în 2021, că văd că am gura aurită la pariuri cu UMB și nu îmi iese nimic  :lol:.


Bachus01

Lotul 2 sunt sanse reale sa il termine , dar la lotul 3 absolut niciuna . Sunt relocari de utilitati + e suficienta o contestatie la expropieri si te blochezi.


Mai mult cred ca se refera la lotul 2 + nodul de pe lotul 3

panzer

Dna Ionita: singurul loc unde s-a balbait a fost ce deschideti in 2021. La un moment dat le-a luat a la Caragiale. A mai inaugurat odata A10, A3 in BV. Etc.
CraPi 2 va fi push-ul pt final de 2021. Surpriza s-ar putea sa vina dintr-o bucata a lotului 3.

Referitor la Umbrarescu: curg donatiile pe A7 de la cei care au pierdut importiva UMB.
Bravo Horatiu. Macar esti consistent!  :lol:

ovicor

Gresesti, se referea la intregul A10, cap-coada. Privitor la A3 BV spunea daca nu va fi sa fie in 2020. Mai e o chestie, privitor la lot 1-A10 ST: a strecurat ca pana la deschiderea integrala a lot1, ar putea interveni o deschidere partiala, cred ca facea referire la bretelele spre/ dinspre Deva.

raulbogdan23

@horatiu.cosma daca asa gura aurita ai poti sa faci cat mai multe pariuri (facem cheta sa le platesti) si asa deschidem cat mai multi km de A si DX in fiecare an  :lol: :lolz:

oldtimercraiova


dorum

Horatiu vrea sa devina actionar majoritar la API :) :) pardon, sponsor general :)

florin74


Ionut

Totusi cam greu sa termine si 2 și 3 în 2021. Chiar și unul din ele tot ceva gen semi-profil ar fi o performanță. Au reușit la Bacău o performanță extraordinară, însă nu ar trebui acum sa exagerăm.

oldtimercraiova

Dar chiar toate utilajele si muncitorii de pe A7 se vor muta pe DX12?