News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 22 Guests are viewing this topic.

anyhoo

Quote from: Dominik on September 17, 2020, 08:18:39 PM
Cand e termenul de judecata  CAB pt cele 2 loturi  ???


24.09.2020 ... vezi portal just aici

și mai sunt alte 2 pe 07și 08.10.2020


hit_man_dany_el

Astazi liniste mare pe santierul din apropierea centurii de nord Craiova. Toate utilajele erau parcate in zona nodului rutier dinspre Ghercești. A aparut printre ele si o foreza. Așteptăm sa intre la lucru. Langa centura se strang din ce in ce mai multe armaturi pt  viitorii piloți forati.


archaeus

#2628
Duminica pe la 11:00

dorum


voicul

... si ca pe DNCB?

Pare ca face cam la fel pe toate 3, adica foarte putin.

cosss

#2631
^^

Lucreaza pe cei 7 km dinspre Bals. Vineri cel putin se lucra destul de bine.

archaeus

Sunt departe de ce ar trebui sa fie, dar hai sa vedem cum se mobilizeaza dupa ce au AC pe tot lotul.

cosss

O singura poza, nu prea reusita, de vineri... Au turnat radierul (cred ca se numeste) pasajului ce intersecteaza DN-ul.


perfidus

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

hit_man_dany_el

Astăzi s-au mai dezmorțit un pic. Foreza era la lucru iar în zona nodului se lucra dar erau foarte puține utilaje, un excavator, 2 buldozere si 2-3 basculante..

NGC

"Supervizare Drum Expres Craiova - Pitesti, Tronsonul 1"

S-a semnat recent cu SEARCH CORPORATION + MEGA MUHENDISLIK MUSAVIRLIK.


"Supervizare Drum Expres Craiova - Pitesti, Tronsonul 2, Lotul 1"

Castigator este asocierea ARTERA PROIECT + 3TI PROGETTI ITALIA + SALFO si nu au fost contestatii.


"Supervizare Drum Expres Craiova - Pitesti, Tronsonul 2, Lotul 2"

Castigator este asocierea TPF INGINERIE + SEPTEMBRIE CONSULTING si nu au fost contestatii.

cosss

Centura de nord a Craiovei nu va face fata traficului dupa finalizarea DX-ului. Este concluzia pe care am tras-o zilele trecute, cand pe la orele amiezii am mers cu 15km/h. Traficul se blocheaza in zonele sensurilor giratorii.


raulbogdan23

#2638
De pe harta CESTRIN:

Quote
Indicativ   DRUM EXPRES CRAIOVA - PITESTI
Sector   TRONSON 2 - ROBANESTI - BALS - VALEA MARE (KM 17+700 - KM 57+550)
Lot   LOT 1: KM 17+700 - KM 36+200
Antreprenor   ASOCIEREA SA & PE CONSTRUCT SRL - SC SPEDITION UMB SRL - SC TEHNOSTRADE SRL - SC CONSITRANS SRL
Stadiu fizic actual (procent)   45.64%
Stadiul financiar actual (procent)   18.51%

Quote
Indicativ   DRUM EXPRES CRAIOVA - PITESTI
Sector   TRONSON 2 - ROBANESTI - BALS - VALEA MARE (KM 17+700 - 57+550)
Lot   LOT 2: KM 36+200 - KM 57+550
Antreprenor   ASOCIEREA SA & PE CONSTRUCT SRL - SC SPEDITION UMB SRL - SC TEHNOSTRADE SRL - SC CONSITRANS SRL
Stadiu fizic actual (procent)   40.73%
Stadiul financiar actual (procent)   19.41%

La inceputul lunii aveam:
Stadiu fizic actual (procent)   26.98% pe Tronson 2 Lot 1
Stadiu fizic actual (procent)   23.37% pe Tronson 2 Lot 2
Sa avem asa mare progres de la inceputul lunii pana acum?

razvan96

Nu, erau updateurile facute prost pana acum. Observ ca pe unele proiecte, in general cele ale UMB dar nu numai, se updateaza serios odata la nu stiu cat timp si din cauza asta apar diferente uriase. Totusi mie nu mi se pare stadiul fizic apropiat de 50%, mai ales pe L2.