News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 20 Guests are viewing this topic.

pasadia

In general nodurile pe autostrăzile construite după 2007 sunt la distante de peste 20km în zonele rurale. Vezi de exemplu Sebes - Vest - Orăștie sau Orăștie - Simeria. Știu că București -Pitesti are hiperinflație de noduri, dar nu ar trebui sa repetăm același lucru și mai departe spre Craiova.

voicul

Nodurile se pot face si dupa terminarea tronsonului. Se baga CJ-ul sau autoritatile locale si il fac.

raulbogdan23

#2162
DX12

Tronson 1 - 5% / 01.06.2020
Tronson 2 Lot 1 - 12,6% / 01.06.2020
Tronson 2 Lot 2 - 9,15% / 01.06.2020



LE: sursa http://www.cnadnr.ro/ -> Transparenta -> Situatia proiectelor in infrastructura
http://www.cnadnr.ro/sites/default/files/STADIULPROIECTELORDEINFRASTRUCTURA.pdf

razvan96

Astea sunt cifrele din martie, au actualizat invers documentul pentru loturile UMB :lol:. La Tirrena nu au modificat nimic, e acelasi procent din aprilie.

raulbogdan23

^

Sunt o mizerie, copy paste din documente mai vechi. Acelasi lucru e si pe alt proiecte.

minisoferul

Din Sedinta de Guvern de aseara,

HOTĂRÂRE privind declanșarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes național "Drum Expres Craiova – Pitești și legăturile la drumurile existente", Tronsonul 4, aflate pe raza localităților Lunca Corbului, Albota, Costești, Bradu, Suseni și Oarja, din județul Argeș

horatiu.cosma

UMB câștigător pe tronsoanele 3 și 4.

florin74

Jackpot....
Daca mai intra si un A3 sau ceva pe la Galati, are tolba plina Umbrarescu... Sper sa poata sa le duca la bun sfarsit pe toate....

Sealand01

Wow, sa duca UMB peste 100 de km? Ar fi extraordinar


MihaiD

^^^ Sincer, mă simt mai liniștit când am garanția că un antreprenor mobilizează 700 - 1000 oameni sau mai mult pe mai multe șantiere decât atunci când văd câte-un proiect în care avem nevoie de zece fotografii ca să găsim oameni în teren. Încep să devin optimist. La cum se prezintă lucrurile acum, fără emoții cu UMB.

voicul

Castigator nu inseamna ca inca semneaza si ca poate incepe.
De aici poate dura si 1, chiar 1 an jumate pana intra in teren.

Intradevar e (cam) mult mai ales cu castigarea pe A3, dar inca poate duce.

Daca mai vine si A0 ... vedem  :)

archaeus

Intr-un an jumate termina la Bacau si aproape termina Bals Slatina, deci nu ar fi o problema.

paullie


myid

sa nu uitam pe ce SF-uri au fost facute aceste licitatii, asa ca DA, sa ne bucuram pentru un constructor serios (sper sa ramana asa in urma contestatiilor), insa sa nu uitam de cat ajutor o sa aiba nevoie pentru expropieri, acte aditionale, relocari, etc. Oricum, felicitari UMB !