Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 12 Guests are viewing this topic.

JohannDB

""""... sa lucreze la ora 22? Te pomenești ca aveau si mai mult de 3-4 camioane."""" Cum eram cu "morcovul" la limita de timp, totuși la surpriză am văzut ceva pe la vreo 8-9 perechi de faruri...... Ce, nu pot încerca unii, cât ar fi de slabi "să rupă gura târgului"... Acum serios, erau vreo 8-9 camioane/bascule în mers; le vezi în dreapta ta, paralel.... Am rămas și eu mirat, mai ales după "notele de aici" e pe forum..... Dacă se mișcă, bravo lor... Dacă era pentru filmare nocturnă din dronă, placa suedeză lor.....

oneLess

^ Lasă-l să ne spună gluma!

dragos68

Am trecut azi pe la intersectia cu A1 - nici o miscare. O singura macara - nu stiu ce facea acolo.
Nu vedem anul asta un pod peste A1 - cred ca deja tehnologic nu e posibil - mai sunt numai 5 luni ramase de lucru.

DAR
Este posibila deschiderea sensului Craiova-Pitesti-Bucuresti complet pe DEx12. Sensul invers sa ramana partial pe traseul actual si intra pe DEx12 la Albota.
 

Ionut

Am băgat ieri și azi sistem turbo. Tur de forță API.
DEx12 T4 și T1, 50 km plus bretelele nodurilor (și drumurile de la Albota!)
Iar azi rachetă pe 80 km Focșani-Buzău plus 21 km la A3-Mizil.

Cu tot cu bretelele din noduri, ne-am dus bine de tot peste 170 km cu drona. Record!

Vor fi 4 filmări și 4 poziții: DEx12 T4, DEx12 T1, A7 Ploiești-Mizil și A7 Buzău-Focșani.

dumbravaandrei

^^ Macaraua aia e acolo de sambata trecuta.

Ionut

Drumul Expres DEx12 Pitești (Oarja/Catanele)-Colonești - 27.06.2024 - UMB

Coperta deocamdată. Mâine seară publicăm pentru toată lumea.
Pe Patreon deja se poate vedea filmarea. Mulțumim!



Ionut

Drumul Expres DEx12 Balș-Craiova - 27.06.2024 - Ozaltin

Doar coperta momentan, noi dăm early-access pentru patreoni. Luni dimineață publicăm. Mulțumim!



Foarte bine arată Ozaltin, felicitări!

PaulS

Buna seara,
Stie cineva de ce in filmarea lui Marius , grinzile de 08:55 au fost date jos ?

voicul

Sigur au fost date jos?
Mie imi pare ca au fost aduse si s-a pus doar 1.
Verifica cu o filmare mai veche si elucidezi misterul.

Forta Ozaltin astia - surpriza 2024!

a.l.x


amedeog1

Pe filmarea lui Marius din 31 mai,la min.9,se observa ca sunt sus toate grinzile. :(

carutasul


archaeus

Am vazut filmarea de pe Patreon pe T4....incep sa ma indoiesc si pana ala Albota pt anul asta, mai este f mult de muncit si mobilizarea nu e ce trebuie. Despre legatura cu A1 nici nu poate fi vorba, poate aprilie-mai 2025.
Cat despre T1, turcii sunt o surpriza placuta dar e strans rau cu Decembrie, au de tras mai ales pe structuri.
Multumim pt filmari!