Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 15 Guests are viewing this topic.

gruia88


davyl

#9931
Si o noua filmare de la userul @RD cu T1.

Toate likurile trebuie sa mearga pe canalul lui YouTube:



oneLess

^ @AndreiRD aici !

Mulțumim @AndreiRD ! T1 merge înainte !

dr4qul4

Am trecut azi si in sensul spre Pitesti si la KM 77.5 (lot 3) e o trambulina destul de mare si ciudata!
Afecteaza doar banda 2 si acolo nu e nici un pasaj dar este rigola mediana!
Se vede cu ochiul liber si se simte bine si la 110 (dupa franare).

Momentan nu sunt trambuline periculoase. La 120 se pot trece cu doar o mica zgaltaiala.
Sa speram ca raman asa.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,


Xrailer

Multumim de filmare Marius! Arata de 65% , deci sanse mari pentru anul acesta!

Tavi

Da, dar fără nodul cu A1. Sunt șanse reale pe Colonesti-Albota / Podu Broșteni.

mike_us

Si pe filmare se vede ca prima parte arata clar mai bine spre A1 mai e de lucrat.  Colonesti-Albota ar fi cam doua treimi din lot?

georgec

Incredibil... nu abandonase UMB santierul? sau era doar inca un atac la adresa UMB  O:-)

26ld

Incredibil, nu era pe T4 șantierul gol la filmare și progresul oficial a fost inexistent câteva luni?

Sau era doar un atac asupra inteligenței unora?

dr4qul4

Au revenit pe santier, dar la ritmul asta imi e frica ca nu e gata nici vara viitoare.
Pe langa nodul cu A1, mai au minim 2 pasaje peste DX pe care nici nu le-au inceput. Si la portiunea aia cu balta nu cred ca scapa doar cu umplutura.
Poza aia cu camioane e departe de a fi ceva WOW. Sunt alte 10 poze in care nu se vede nici un utilaj, iar lucrarile au depasit stadiul de decopertare si drumuri tehnologice.
T1 va fi gata cu cel putin 3 luni inainte de T4. Parea ceva inimaginabil acum 2 ani.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

archaeus

Santierul arata bine pe T4 dar trebuie un heirup serios ca sa termine pana la Albota anul asta, de A1 nu se pune problema. Si e nevoie de heirup si pe A7, si prin mai multe parti....
Pe T1 incepe sa miroasa a sfarsit de anul asta, nu vreau sa ma entuziasmez dar daca baga ceva forja la structuri au sanse mari!

Multumim de filmari!!!

Xed

^ cred ca ai zis cel mai bine: heirup. Obiectiv vorbind, mai au destul de lucru chiar si pana la Albota iar daca nu concentreaza o forta de lucru consistenta care sa ramana stabila pana la finalul anului, nu ii vad cum vor putea livra ceva din pacate. Cred ca intrebarea se pune daca sunt dispusi sa renunte la ceva din A7 ca sa poata livra aici pana la finalul anului. unde e ceva mai palpabil.

oneway

Ma gandeam ca ar merge o fuziune intre UMB CaPriT4 si Aktor.. macar unul din doua loturi sa fie gata anul asta, ca deh... unde-s multi puterea creste :lol:  :lol:
A0S3 - Aprilie/Mai 2025

mike_us

#9944
@oneway UMB a livrat 40 km in 2022, 50 km in 2023 si probabil 2024,2025 împreuna as zice spre 150 km. Aktor ani ăștia a livrat citi km de autostrada? Chiar putem compara?