Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

oneLess

Mulțumim pentru filmarea pe T4 ADonde Next;)
Quote from: oneLess on May 27, 2024, 09:57:34 AMScăparăm și weekend-ul ăsta de vreo filmare pe DEx12 T4 !  :-[
...

AlexB

Salutare ,
Conform discuțiilor între angajați pe grupurile de Facebook de mâine se începe munca pe T4 la UMB
Să îi țină cu spor până la finalizare !!

florin74

Sa nu fie o gluma de 1 aprilie....

Tony7Y

Am mers aseara si pe sensul de mers Pitesti - Craiova. Nu am observat nimic la km 79. Nu stiu daca s-a reparat sau doar mi-a scapat. Niste denivelari mai serioase mi s-au parut inainte de km 75 si km 64.

In rest, partea asta de T3 mi s-a parut mai rea fata de celalalt sens. Asfaltul destul de denivelat pe foarte multi km, nepermis dupa la doar cateva luni de la deschidere. Daca pe celalalt sens am zis ca o conta si masina, suspensia sport, aici cred ca denivelarile alea ar trebui sa le simta oricine. Sunt km buni in care masina tropaia in continuu.

alexd4u2

Salutare! Va prezint DEx12 Tronsonul 4, Colonesti - Cerbu:

Breezzer

Pustiu!   >:(

Mai multi oameni sunt la Cernobîl decât pe santier! Bine macar ca s-au construit tronsoanele critice T2 si T3. Acolo erau cele mai multe accidente si totodata cele mai mari ambuteiaje, dar asta nu înseamna ca T1 si T4 n-ar fi de folos!

shift2rail

^ s-a explicat mai sus, lucrarile se reiau maine, 01 Aprilie (Fools' Day).

dragos68

T1 vazut din masină: 2 grinzi sunt deja sus la traversarea peste DN65. A treia era pregatită, alte 2 asteapta pe trailer pe DEx12 T2, capătul dinspre Bals.

snackhunter

#9533
Vin si eu cu update de pe T1. La intersectia cu centura Craiovei de cateva zile se toarna beton la rampele de la supratraversarea peste centura si se lucreaza la umpluturi.

Au asfaltat si trasat breteaua unde va fi deviat traficul cat timp se va lucra la giratoriu si supratraversare.

mike_us

Era ceva neîncredere anul trecut dar se pare ca lotul 1 merge mai bine decât se spera, daca nu le iese anul asta sigur in vara la anul e gata.

gruia88

La cum se misca si cum arata acum sunt sanse pentru anul asta proiectul este peste 65% .Ei au 18 luni la dispozitie si au primit ordinu de incepere in Septembrie 2023 .

Acum vedem :) socoteala de acasa nu e cu aia din targ uita-te la T4 ca astazi asteptam invazia UMB!!!


gruia88


KnX

^^^
Așteptăm cu mare interes și ceva poze/fotografii/filmulețe și cu invazia UMB-ului pe T4.
Vor fi binevenite de la oricine.

stangabriel

Azi dimineata, pe lotul 4 nici o miscare vizibila,  :((  dar pe lotul 1 se lucra in punctele de intersectie cu DN ul. :)