Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

amedeog1

Activitatea pare "inghetata" pe T3.Pe alte santiere UMB-ul lucreaza?


p_mrs


Stefania

Buna, se mai aude ceva de tronsonul 1 ? pare exclus din orice stire  :((

mdragos

Se evalueaza lucrarile ramase de executat dupa care urmeaza licitatie. Probabil mai dureaza 1-2 luni minim.

oneLess

#7775
Pe topicul cu Centura Timișoara, se menționează o declarație a lui Grindă că se va termina evaluarea la ei până la sfârșit de februarie. Probabil și aici pe DEx12 T1, suntem cam în aceiași oală cu ei și Cernica. Sunt curios cât le dă aici, că 57% nu are de unde!
...

GAC

sper ca urmatoarea licitatie pe T1 sa fie doar executie cu proiectul facut de TS; ar fi culmea sa mai bage si proiectare cu toate structurile incepute. poate avem noroc cu strabag+geiger sau porr si fara contestatari de serviciu.

Tony7Y

S-a finalizat rezilierea?

Au fost stirile cum ca reziliaza, dar ceva oficial ca rezilierea s-a incheiat, ca italienii contesta sau nu, nimic.

a.l.x

^
La conferința de presă de miercuri,Grindeanu a zis ca s-au reziliat toate contractele cu TS.

Sorinus

Ieri pe T3 era foarte liniste, am vazut doar 3 utilaje la un spatiu de servicii. Ce-i drept, sunt zonele de deblee unde nu prea se vede din DN, iar in zonele unde se vede din DN, pare ca sunt la cota cu balastul.

SniperGuy

Oare cand s-or intoarce din vacanta de iarna? De la 1 martie?  O:-)

Ionut


carutasul

sper că nu vor să ajungă la lucru mergând pe A7 :)

ovicor

Nu vreau sa cobesc, dar s-ar putea ca UMB sa puna din nou fortele pe DEx, acestea fiind pe POIM. La cum se misca guvernul cu reformele, tare mi-e teama ca decontarile pe PNRR vor avea de suferit. Ar fi dureros, atat pentru noi, cat si pentru UMB.

Ionut

Asta cu siguranță. Dacă plățile din PNRR vor întârzia, atunci UMB va migra puternic înapoi spre proiectele POIM/POT.