Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 17 Guests are viewing this topic.

archaeus

Multumim pt filmari!
La ce minut pe filmarea Tr4 este nodul Albota?

nitz


oneLess

Nodul Albota!

Au zgâriat puțin bretelele!


...

archaeus

Uitandu-ma iar pe filmare, cred ca daca se aliniaza toate planetele si toata lumea trage la aceeasi caruta se poate da in trafic pana la Albota la sfarsitul anului viitor.

miahi

Slabe sanse sa puna UMB-ul la caruta T3 + T4 ceva cai seriosi, avand in vedere licitatiile de pe A7.

Cred ca pana la final de 2024, poate chiar vara 2025, se va circula doar pe T3 pana la nodul Negreni.

@Ionut am vazut ca e o filmare si "Pro Infrastructură" pe canalul de youtube, dar nu e inca pe forum - Drumul Expres DEx12 Pitești (Oarja/Catanele)-Colonești - 03.12.2022

Ionut


Tavi

Toate-s vechi și nouă toate  :)

CapitanulPtk

M-am intersectat aseara (ora 23:00) pe Centura Nord Craiova cu un convoi de transport agabaritic cu doua grinzi. Sa fie oare destinate pentru CraPi Tr1? Mai are cineva informatii daca se mai lucreaza? Ma gandesc ca poate sunt pentru pasajul peste Centura Nord.

JohannDB

  În această dimineață, în jurul orei 3:30 eram pe DN65...... După ieșirea din DEx12 de la Slatina spre Pitești, km 58.... Noapte (noaptea nu-i ca... ziua) foarte umed, cu o ceață în fuioare și cu un fel de burniță fină.... Pe scurt condiții mizerabile care au devenit și mai  mizerabile de la locul la care în fiecare noaprte iese câte o coloană de bacule UMB, încărcate, din depozitele de material de terasare, din Slatina est și așa în coloană rulează către Colonești, unde mai bine de 60% dintre ele se opresc în zona de șantier de aici, la km 90, iar diferența mai rulează încă vreo 15 km, unde pe la km 105 fac dreapta pe un județean....

   Marea problemă este cu adevărat, marea mizerie pe care-o lasă pe carosabil pe mare distanță cu "pământul" luat pe roți din depozite și împrăștierea lui pe drum, mai ales între km 58 - 69 (stația Rompetrol)-  și 75.... După 5 kilometrii nu mai aveam "lumină la faruri" din cauza noroiului fin pulverizat pe faruri, parbbriz, capotă și bine-nțeles nici pe laterale nu mai recunosc mașina..... În plus am luat și o piatră în parbriz, de la unul ce mergea în contrasens; o frumoasă ciobitură cu lipsă de sticlă, la care aștept acum, de dă înghețul să "fugă" o rază, două, trei..... de la spărtură
   Am avut de lucru, pentru a reuși să depășesc cel puțin 18 bascule..... Pe sectorul cel mai murdar, cu mai multe ieșiri în DN stratul de noroi este de până la cca 1 cm.... Și foarte alunecos și plin de "pietricele"......  Din păcate asta e situația în zonă !!

Sorinus

Nu sunt obligati sa spele rotile? Unde se poate face plangere? DRDP-ul local?

Ionut

La mediu se face plângere și de-acolo vine amenda. Și cred că și de la Poliția Rutieră.

GAC

acum haideti sa nu mai fim carcotasi, in cateva luni termina cu terasamentele si la anu pe vremea asta poate avem DEx pana la albota.

ijwtsh

Nu se numeste "a fi carcotas". E totusi o chestie care ar trebui respectata. Inteleg, UMB face treaba buna, dar asta nu-i scuteste de indatoriri.

p_mrs

#7633
Largire DN65 Slatina + Nod rutier DN65-DEx12 T3 | 2022-12-10


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee