News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Sealand01

Auziti, aveti idee de ce ieri încă erau pe drumul vechi foooarte multe mașini? N-au auzit ca s-a deschis? Au anunțat naiba toate televiziunile, toti politicienii de la putere la opoziției

Fenrir

In oras inca mai intra TIR-uri si ies tot pe strazile Cireasov > Pitesti. Cred ca foarte multi gresesc si merg inainte cand ajung in sensul giratoriu dinspre Slatina.
Soferii care vin dinspre Craiova pe Dex s-au edificat deja si nu mai ies la Piatra Olt.

Apropo de eventualele dopuri dupa deschiderea T2L2 amintite de un coleg in urma cu cateva pagini:
Harta Here (https://wego.here.com)


Bing


Aglomerata pare a fi si intrarea in Craiova.

Skynick

Pentru ca Slatina ramane un oras pitoresc.

Fred

Probabil pentru ca Waze inca nu ghideaza pe bucata noua, te trimite tot prin oras, am verificat acum cateva ore.

Fulgerica

#7249
Am vorbit cu un programator de la Waze si mi-a spus motivul. Inca nu stiu cum sa ghideze soferii prin acele giratorii. Asteapta solutia finala.

Tony7Y

Daca asteapta solutia finala, o sa vina odata cu terminarea podului. Cateva saptamani bune pe putin.
Daca vor solutia finala temporara, nu cred ca e asa greu de aflat.

Sealand01

#7251
Pai soluția finala va fi la fel ca în prezent pt București Craiova, tot asa vei merge pana la al doilea giratoriu și vei întoarce, fix la fel doar ca o sa treci peste un pasaj

Problemele sunt la Slatina->București

crazyAlex

Am făcut și eu o filmare cu porțiunea de 37 de km.
Filmat normal la dus și timelapse la întors.


Ionut

Foarte mișto filmat! L-am pus și la news. Drum bun tuturor! :vroomvroom:

oneLess

#7254
De pe Youtube
Canalul lui Mihai Trăițoiu
DEx12 Craiova Pitesti sfârșit Lot 3 Colonești. (30.07.2022).


Au mai evoluat ceva de la ultima filmare din zonă, filmarea API.

Sealand01

Sunt smecheri, țin cat sa nu poată sa rezilieze nimic, daca reziliază le întoarce instanta

Tony7Y

^ in filmare e vorba de T3, nu T1.

CDV07

#7257
Astă seară (seara trecută) :) , pe la 19:30, se lucra la nodul din Valea Mare. Erau basculantele care umpleau groapa de împrumut... pe Tronsonul 3 era o oarecare activitate la ora menționată (basculante, compactoare - doar ce am putut observa eu din trecere)

Fenrir

#7258
Din filmarile lui Daniel reiese ca UMB a finalizat podul de la Slatioara(similar cu cel de la Valea Mare) in 50 zile fara a lucra in ritmul pe care mai tarziu l-am vazut la podul peste Oltet.

16 septembrie 2021


6 noiembrie 2021


Ma gandesc ca de data asta finalizarea celui de la Valea Mare si rezolvarea situatiei actuale sunt prioritare si in cel mult o saptamana vom vedea grinzile sus.

ion59

@Fenrir. Cu deosebirea ca aici grinzile sunt de otel, nu de beton.