Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Duta C

#7080
:lol:  :lol:  :lol: @TibiV- unpic mai mult de 10 ani ca a inceput razboiul!!(certificatul negativ il ingroapa interasament si se fac ca nu stiu nimic)

ion59

Groaznic! Pe astia nu-i vede statul roman ca sa dea un comunicat!

holger

Eu am trecut azi dimineata, la lot 1 erau 0 muncitori, se lucra mult intre lot2 si 3 (microbuze, basculante etc) si pe lot 3.

daniel321

#7083
Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12, Tronson1-2 Lot1 UMB Bals-Piatra Olt 16072022



daniel321

#7084
Drumul Expres Craiova Pitesti DEx12 Tronson2 Lot2-1 UMB Slatina-Valea Mare-Bals 16072022


Sagitarius

Stalpisorii de pe marginea drumului , nu puteau fi pusi mai in dreapta si sa lase acostamentul liber?

adyneamtu

Observ ca cele 2 bretele de iesire de pe DEx12 au latimea cat pentru 2 benzi.
Si premarcajele indica acest lucru in filmarea lui Daniel (de la min 2:40)
Pare ca pregatesc devierea traficului de pe DN65 prin bretele, totodata cu deschiderea traficului pe DEx12.

oneLess

^ Și canalizarea aia de oraș lungă la nivel cu și între sensurile de mers era dubioasă. A trecut @daniel321 peste ea în filmarea 2 parcă.

horatiu.cosma

La cum arată premarcajele, cred că o să dea drumul la traficul de pe DN pe acolo, cam cum era la nodul Bacău est, ca să termine racordările rampelor pasajului la giratorii.

Tony7Y

La cum arata situatia la Ganeasa, eu nu cred ca o sa fie gata pana pe 28 iulie.

horatiu.cosma

La Găneasa par să fie la stratul de formă pe o parte, respectiv balastul stabilizat pe cealaltă. E chestiune de maxim o săptămână de muncă să închidă gaura aia de 200 de metri cu asfalt, marcaje, parapete, șanțuri.

daniel321

Dupa marcaje asa pare ca o sa devieze traficul pe bretele... nivelul Dx-ului o sa fie mai jos probabil o sa urmece noi excavatii in nodul rutier asa explica graba ptr aceasta deviere













Powered by API/PUM imgur uploader

AdrianRO

A ramas 28 iulie data de deschidere? Mai sunt ceva info?

p_mrs

#7093
Subtraversare Găneasa | Relocare CF | DEx12 | 2022-07-19


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

p_mrs