Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

mike_us

Sa speram ca se găsesc soluții si se ajunge la un compromis.

Jacob46

Am facut azi drumul Slatina-Bucuresti. Am numarat peste 20 de microbuze inscriptionate UMB care veneau spre Slatina, toate pline cu muncitori. Numarul e comparabil cu cel de acum o luna cand am facut acelasi drum in acelasi interval orar. Asadar, pare ca muncitorii sunt in zona, ramane de vazut daca vor si reveni pe T3 si T4 de luni sau se vor concentra exclusiv pe finalizarea T2L2.

Indraznesc sa cred ca vor cere inceperea receptie pe T2L2 saptamana viitoare pentru a putea deschide pe 28 Iulie. Imi aduc aminte ca si la T2L1 au inceput procedura de receptie cam cu 2 saptamani inainte de deschidere.

alexa_adrian2001

ce ma distreaza pe mine: primesc autorizatie de construire pe un lot pe care deja s-au apucat de cand? o jumate de an? se vede ca UMB e intr-o alta liga. Restul constructorilor nu pun talpa in teren pana nu iese acest document.
Ma insel? Mai sunt alti constructori sa se apuce de curatat teren/mutat munti pana nu au AC?

Tavi

^Autorizația de construire e una, lucrările ce se pot executa fără autorizație este altceva.
Toți constructorii serioși se apucă de lucrările care se pot executa fără autorizație (de ex. decopertare strat vegetal). Cine vrea să muncească, cine nu ...

naivu

Porr pe PiSi1 țin minte că tot așa au lucrat în iarna 2019-2020 fără AC, la drumurile de acces parcă

oneLess

#7055
Nu cred că au lucrat pănă acum fără AC. Scrie că le-au dat AC - Etapa II, trebuie să existe un AC - Etapa I, ce-o însemna fiecare din ele.

În aceeași zi s-a emis și pentru A0N2 un AC - Etapa I, lot construit tot de UMB.

Sper să se apuce să ridice și fiarele ălea!

p_mrs


p_mrs

Subtraversare Găneasa | Relocare CF | DEx12 | 2022-07-11


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

ijwtsh

La Valea Mare pana pe 28 trebuie sa fie gata si supratraversarea? Ma gandesc ca aia n-are cum sa fie gata pana la finalul lunii, nu?

oneLess

Pentru deschiderea, sper, din 28, nu este nevoie să fie gata supratraversarea. Ajung cele 2 giratorii pentru descărcarea cu DN65.
Dar le-ar prinde și lor, UMB-ului bine să avanseze cât mai mult, le va fi mai mai ușor, fără circulație chiar lângă pod să lucreze.

p_mrs


mike_us

Deci se lucrează pe lotul 3. Nu au oprit lucrările ca pe A3.

1948

Mulțumim p_mrs!
Știe cineva de ce nu au atacat încă zona de la începutul tronsonului 3, la Valea Mare?

oneLess

^ În filmare eu văd o pădure de stâlpi ce urcă dealul pe traseul DEx12 !

pest1969

Poate vor considera o deschidere partiala pana la nodul urmator. Nu cred ca ar fi mare bataie de cap pentru UMB sa se concentreze un pic mai mult pe prima jumatate a tronsonului.