News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

archaeus

^
or fi auzit de penalitatile pt A0 sud L3 :))
Sa vedem cat ii tine  :|

GIV


slartibartfast

Într-o manevră nemaivăzută, CNAIR a lansat documente de penalizare pentru Aktor care moșmondește pe A0Sud. Poate s-or fi văzut și ei cu musca pe căciulă.

GIV

eu nu as crede ca asta ar fi un motiv...

p_mrs

Asfaltare nod Slatina Est DJ546 - DEx12 | 2022-05-10


IulianV

Multe utilaje si oameni pe T3 astazi (cat s a putut vedea din Dn65) si un lucru asteptat de toata lumea, au inceput sa lucreze la nodul rutier de la Valea Mare( s a inchis circulatia pe DN si se merge pe deviere + utilaje care s au apucat de viitoarele bretele ale nodului rutier + teresament adus aproape pana la devierea provizorie).

GIV

asteptam cu nerabdare o filmare de pe t3 O:-)  O:-)

p_mrs

Tronson 2 Lot 2 | Piatra Olt - Valea Mare | DEx12 | 2022-05-11


carutasul

Mulțumim. După cum au trântit elementele podului pe carosabil nu vor da drumul la trafic până nu le vor ridica :) Dar oricum sunt destul de avansați și cu podurile, probabil o să intre puțin în iunie, nu mai contează :)

archaeus

Minim 4 saptamani de munca plus una libera ... se facura 5. 15 Iunie termen optimist!
Multumim pt filmare!

Sealand01

Mi se pare ca traim intr-un univers paralel
Cum pot sa arate cele 3 poduri...incredibil
la 30 de km distanta, pe cea mai circulata magistrala, sta viaductul de la Carcea sa cada si merge 1 fir de vreo 5 ani

Nu mai zic nimic mai mult

mirceaeliade

la 2:50 ce se intampla cu podul de CF peste DEx?  pare cu mult prea stramt acolo pt 3+3 benzi.  nici 2+2 nu cred ca incap.  si par multicele alte segmente care sunt la mai mult de o luna distanta de a fi finisate

carutasul

^^ doar pare strâmt, dar fundația va fi sub carosabil, spațiul va fi la fel ca la podul finalizat...

Ionescu Marius

Conform economica.net : ,,Preşedintele Klaus Iohannis a promulgat, joi, legea care prevede majorarea de la 100 km/h la 120 km/h a limitei maxime de viteză în afara localităților pe drumurile expres.,,

Și acum o să fugă mașinile ca pe autostradă !  :)

abcxyz

^ Și pe ploaie (vorba unui comentator pe Hotnews)?