Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

vancouver

Quote from: pasadia on September 06, 2021, 07:49:23 PM
^^^ cand nu ai timp sa citesti postarea dar ii feliciti pe cei din comisia care a acceptat oferta companiei chinezesti crezand ca de fapt iar fi descalificat. E nasol de democratie daca astia ii sunt aparatorii.

aaa, ups!  :book: mai bine ma duc sa citesc o carte!
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

pasadia

Eu doar îți spuneam că altul era topicul de felicitări (cel de A1). Faptul că nu cred eu în necesitatea acelor felicitări e secundar.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 UMB Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 04092021


voicul

La 1.29/4.29 parca e un inceput de macara  :D

paulmare

Daniel excelenta filmare, multumim
sunt speedy gonzales podarii portocalii, foarte bine se misca
si intr-adevar a inceput sa vina macaraua senilata, aia o sa fie chiar interesant cum o sa dea peste apa o cale de aia de pod de 70 de metri lungime - sper sa fii acolo cu zburatoarea :)
si sper sa scoata UMB din apa capetele alea de piloti unde au avut primul uvraj care e acum demolat, foarte curat au lucrat pana acuma, nu au ce sa ramana alea in apa


miahi

#4746
^@paulmare - cred ca are doar 60 de m aprox. calea ce va fi ridicata cu macaraua, deja pe pilele din râu mai sunt pe deschiderea lipsa "capete" din grinzile de pe deschiderile adiacente. Oricum 60m vs 70m tot spectaculoase vor fi ridicarea si sudarea .




voicul

Mai e mult de munca si cu slabe sanse sa termine tot anul asta. Poate niste bucati.

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson2 Lot2 UMB Sub Traversare Dn64 Ganeasa 04092021


davyl

#4752
Am ramas fara cuvinte! Absolut superb! Mii de multumiri pentru toate filmarile @daniel! :banana: :drool:

Si video-ul de la CNAIR cu tot lotul este iar extraordinar! Iar @radu ca de obicei ne incanta cu niste filmari deosebite! Mii de multumiri!  :excited:

paullie

#4753
N-as putea spune ca sunt megafan al lui Dorinel, dar când imi aduc aminte cât s-a chinuit Pizzzanochio sub podul de la Lukoil Lancram.....

Separat de asta cred ca e fezabila deschiderea lotului 1 anul acesta. O mica sfortare la podul Oltet trebuie.

archaeus

@Voicul ar mai avea cam 3 luni de munca +- 1-2 saptamani. In urma cu 3 luni - postarile #4108 pod peste oltet si  #4122 pod peste olt si balta milcov ale lui @daniel123 - daca ai curiozitatea sa te uiti la stadiul din acel moment, eu zic ca termina, numai sa ii lase si vremea. Astea 2 sunt punctele nevralgice, in este munca de migaleala unde umb e serif stelar.