News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

archaeus

La asta ma gandeam si eu.......cat le-o lua unora sa sparga la pickhammer capetele la piloti la o pila sparge scula asta la tot podul!

Io

#2491
Daniel  :cheers:

Neaparat trebuie sa aflam cum taie scula aia! Se vede ca taie drept si ca lasa armatura intreaga. Nu e ud pe-acolo deci n-ar taia cu vreun lichid. Vibratii generate de cele 9 (parca) capete actionate hidraulic? Capetele trebuie ca si inainteaza spre interior din moment ce si ridica capul spart dar compact! Extraordinara masina!
Daca are cineva timp de cautat ii ramin recunoscator.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

oc7avian

Întrebarea mea e de ce arunca în apă ceea ce a tăiat. Nu va fi mai greu de curățat amplasamentul după?


daniel321

#2494
La minultul 4:11-5:50 mai e o scula pe pamant, pe malul celalalt.
E simpla scula nu taie ci sparge este un grup de picamare (10buc daca am numarat bine) pe un cerc care se strange hidraulic in jurul stalpului care se reteaza si iese prin fier ptr ca intra spiturile in fisura creata si se ridica prin fier

daniel321

#2495
Victorie pentru Umbrărescu la CNSC. Au fost respinse contestațiile chinezilor și turcilor pentru tronsonul 3 din "Autostrada Ford"

https://www.economica.net/autostrada-ford-tronson-3-umbrarescu-castigator-contestatii-chinezi-turci-respinse_189100.html

hefaistos

Încet o cet devine "AUTOSTRADA UMB"
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

razvan96

Vestea noua e ca aceeasi soarta au avut si contestatiile pe T4.

Dragos_R

Da, interesant de urmarit daca vor continua si la CAB. Din ambele variante cred ca vom putea subintelege niste lucruri, din categoria celor care se intampala in spatele scenei, lucruri care nu se spun direct dar care, o parte, pot fi intuite. Daca vor continua, e destul de clar ca pe T3 sansele lor sunt practic inexistente si deci motivatia este de alta natura.

Cetatean

Pe majoritatea santierelor se procedeaza asa. Este o 'scula' speciala pentru demolat capete piloti. Armatura in zona unde se sparge capatul pilotului este protejata printr-un tub de plastic. Se vede si ce usor iasa betonul spart.

Feri

Se confirma vestea buna si pentru T4:

"Autostrada Ford": Victorie pentru Umbrărescu la CNSC și pe tronsonul 4. Contestațiile turcilor, chinezilor și italienilor au fost respinse
https://www.economica.net/autostrada-ford-victorie-pentru-umbrarescu-la-cnsc-pe-tronsonul-4-contestatii-chinezi-turci-italieni_189450.html

AlexxC

O poza din fuga masinii de pe centura de nord a Craiovei.
Tirrena  s-a apucat de defrisat vegetatia pana in sensul giratoriu de pe centura si cateva utilaje lucreaza in varful dealului.Acestea sunt singurele lucrari vizibile in zona.

mihai008

Avem vreo contestatie la CAB pentru tronosnul 3?

horatiu.cosma

Deocamdată nu. Feeling-ul meu e că nu vor fi.

mihai008

Sa speram ca asa va fi si se va putea semna contractul cat mai repede. Care este ultima zi in care se pot depune contestatii la CAB?