News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Ionut

Nu va agitati. E doar un circ ieftin. Daca sunteti in zona, mergeti maine sa vedeti daca mai sunt utilajele Tirrena pe teren. :)

hit_man_dany_el

Asta voiam sa zic si eu, maine o sa bată vântul. Eu trec săptămânal pe la Ghercești, daca vad ceva anunț, deci ne auzim la anul :))

TibiV

#1367
Cu voia dumneavoastra (desi este off-topic "la greu" ), voi cita dn alt topic celebru  (celebru de vreo 8 ani...)

"Peste 3 ani, aici va fi statia dvs. de metrou!"
:lol: :lol: :lol:

Sorry, nu m-am putut abtine...  :-[
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Ontopic, și DX12 are termen 3 ani proiectare și execuție. Pe hârtie. :)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

florin74

Sunt martorii unui fenomen extraordinar: extinctia neuronilor. Azi a ajuns la Cuc. Sunt capodopere declaratiile (un pic off topic si declaratia cu sabotajul de la un releu de la statia/depoul Berceni face parte din aceeasi categorie.) Fac pariu pe o sticla de vin bun ca maine, maxim poimaine, nici urma de utilaje pe loturile "inaugurate" azi.

davyl

#1371
A aparut un nou articol in Gazeta de Sud privitor la asa-zisa "inaugurare de campanie". Nici nu merita sa pun link: atatea tampenii pe metru patrat nu am citit niciodata! Daca nu m-as retine, as injura de mama focului!

O remarca: intrebat de Dl. Dragnea (sunt respectuos!; fac eforturi) cum face legatura intre Ford si viitorul drum express, Dl. ministru Cuc (pastrez respectul, desi n-ar trebui) a ridicat din umeri, dupa care a "promis ca va debloca in august 2019 lucrarile la centura Sud Craiova" (care lucrari? nu avem nici macar licitatie!)!!!!! Nici macar geografie elementara nu stie: Centura Sud se presupune a fi o legatura prin Sudul Craiovei, pe cand iesirea dinspre Ford spre drumul express este spre Nord! Legatura care desi a fost aratata ca o necesitate (actualul DN asfaltat care pleaca din giratoriul de la reprezentanta Peugeot), nimeni nu a zis nimic oficial de ea pana acum. Si nici prinsa in vreun plan!

Incompetenta, bataie de joc si insultare a inteligentei a atator olteni, dornici de a avea o infrastructura decenta in zona Olteniei!!!!

QED


archaeus

#1372
Au ramas doar bordurile


davyl

#1373
^ Fotografia asta ar trebui marita si afisata in Craiova peste tot, spre a se arata cum arata "autostrazile" din zona Olteniei! Rusine! De mii de ori rusine!

Ionut

Faceti un pustiu de bine si mergeti pe santier, faceti cateva poze de genul asta. De la Tirrena stiu ca dispar utilajele azi, dar sunt curios daca se intampla la fel pe loturile UMB. As vrea sa dam o pozitie diseara.

archaeus

In filmuletul aparut ieri cu Tudor de la drumuri Gorj, chema ziaristii azi sa vada utilajele....

TS30

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-23157821-imaginea-zilei-cum-arata-astazi-santierul-drumului-expres-inaugurat-ieri-fast-dragnea.htm

QuoteȘantierul inaugurat miercuri în prezența lui Liviu Dragnea, a ministrului transporturilor, Răzvan Cuc și a șefului companiei de drumuri, Narcis Neaga, este joi pustiu, arată o imagine făcută de jurnalista Ramona Săseanu și postată pe Facebook.

Muncitorii, camioanele și numeroasele utilaje care erau ieri pe șantier au dispărut, la fața locului mai sunt doar cele câteva borduri puse în prezența înalților oficiali.

stefanudrea

Drdp Craiova cica acum live le Facebook se lucreaza intens.


stefanudrea