News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

carutasul

bineînțeles că avem în vedere și faptul că pe supratraversări se mai poate circula și pe beton o scurtă perioadă, mai ales unde sunt drumuri agricole. În definitiv inainte era pământ.  Deși evident că nu e de dorit ...

archaeus

#10441
O aducere aminte de la Jitaru...cam asa s-a lucrat acolo





Powered by API/PUM imgur uploader

florin74

Consultanta banuiesc ca a certificat ca totul a fost conform normelor si standardelor in vigoare. Totul documentat si verificat.
Plina lumea de carcotasi. :lol:

oneLess

#10443
^ Ciudat, stupid, nemaipomenit sau cum vreți, dar eu nu am citit pe aici de vreo reclamație pentru probleme în zona Jitaru !  :|

archaeus

^^
chiar si numarul camionului parca era predestinat  :lol:  :lol:  :lol:

archaeus

#10445
@oneLess acum 2 saptamani era deja o schita de tasare la pasajul din poza de mai sus .... si pana la urma sa dea Dumnezeu sa fie bine dar nu mi se pare deloc ok cum s-a lucrat si nici nu vreau sa reluam discutia purtata acum un an, dar iata ca se vad rezultatele lucrarilor prost executate pe restul Tr3 cu trambuline in plin rambleu in camp, remediate jalnic. Cineva a inchis ochii la calitatea lucrarilor iar lucrul asta nu mi-l poate contrazice nimeni.

horatiu.cosma

https://www.mt.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/5487-hg19082024diri

Mai trebuie vreo 5 hectare de teren pentru T4. Nu prea e timp fizic să iasă Decizia de expropriere și autorizația de construire anul ăsta pentru lucrările de pe cele 5 hectare. Însă guvernanții zic (și anul ăsta) că circulăm de la Craiova la Constanța doar pe drum rapid.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

Mai trebuie 5ha de terene, la 5 ani +++ de la inceperea ... ceva, ca probabil SF-ul e si mai vechi.
Pfff.
E o performanta de cartea recordurilor.  :o

danutzu_1069

#10449
Singura observație, nu este vorba despre o suprafață unitara ci bucăți. In principiu pentru mărirea suprafețelor actuale, si din ce înțeleg din planșe, sunt in afara corpului Dex. vad ca sunt multe pentru extinderea bazinelor de retenție ape pluviale, câteva pe la noduri. Deci, bucăți mici si răspândite.

Si nu cred ca este ceva senzațional se nemaiîntâlnit.