News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

davyl

Joi, 15 august 2024, ora 11,00.
Se lucrează din plin la DX12.
Au terminat turnarea șanțului de evacuare a apelor pluviale, breteaua de coborâre DX12, paralel cu Centura de Nord Craiova.
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

davyl

#10216
15/08/2024 continuare foto
Se lucrează din plin la realizarea bretelei de urcare pe DX12 din centura de Nord Craiova.
Impresionantă mărimea bazinului de retenție a apelor pluviale.
Se observa cum se decopertează asfaltul de pe fostul drum către Ghercesti. Se observa și o conducta găsită sub asfalt, probabil de transport petrol.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

davyl


oldtimercraiova

Fostul drum catre Ghercesti, il vor elimina? Sau se reface, doar? ( Pentru' cei cu case, de acolo ) 

abcxyz

Parcă e comun cu DEx-ul, până la nod (cele câteva sute de metri / sau de fapt se va folosi DEx-ul, până acolo). Legat de cei cu case, (tot) parcă s-a hotărât că se va intra pe la aeroport (drum nou?). Ce nu înțeleg este dacă se va tolera ("legaliza", prin asfaltarea segmentului) mersul pe marginea debleului, cumva în continuarea bretelei de intrare din centură în DEx.

davyl

#10220
Filmari 15/08/2024







User127

Nodul rutier Albota / Podu Brosteni



snackhunter

Ieri, 15 august, pe T4 era pustiu si la nodul A1 si la Albota.
Pe T1 era activitate din plin.

bogdan4ice

La UMB nu se lucreaza de sarbatori. Pe lotul 1 sunt turci ...

mike_us

Cred ca e săptămâna lor libera.

GodLesS


User127

Câteva imagini din zona Podu Broșteni DN65A.




















Vacanță plăcută băieților de la Umb!

pikciu005

QuoteCNAIR anunță utilizatorii rețelei rutiere naționale că marți, 20.08.2024, în intervalele orare 10:00 – 10:05, 10:15 – 10:20, 10:30 – 10:35, se va închide temporar circulația pe A1, București – Pitești, la poziția km 104+300, pe ambele sensuri de deplasare.
Măsura se instituie pentru a permite execuția lucrărilor de relocare a rețelelor de medii și joasă tensiune în cadrul proiectului "Drum Expres Craiova - Pitești".

Jacob46

Pe T3 se pare ca UMB a carpit denivelarile. Reparatiile sunt de mantuiala din punctul meu de vedere.

ijwtsh

Cum iti dai seama daca sunt facute de mantuiala sau nu? Se mai simt denivelarile? Daca da, e carpeala. Daca nu, si doar presupui ca vor reveni, nu cred ca stim inca daca e carpeala.