News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

Ionut

Mai sunt 5 luni din anul ăsta. Dacă rezist astea 5 luni, mai rezist încă 4 ani până la următoarele alegeri.

Dar nu pariați că mă găsește decembrie aici.

oneLess

#10201
T1, azi din DN65

La pasajul peste DN65 (pasajul nr. 15) am văzut lisele parapet montate pe jumătate din pasaj, pe toate cele 4 laturi, spre centura DN65F.
Nu și peste deviere pe care se circula azi.

La pasajul în urmă (pasajul nr. 13) am văzut că erau ridicate grinzi pe toate cele 3 deschideri, nu știu dacă erau toate 24.

oneLess

T4

Au murdărit ceva și sub pasajul din nodul de la Albota!
02-08-2024, Copernicus browser.



abcxyz

Nu doar acolo, și înapoi dacă o iei pare ceva "murdărie", comparativ cu ultima filmare. Tot Copernicus, tot 2 august, data. Progres per ansamblu, mic dar diferit de zero.

gruia88

Am trecut de dimineata vin cu asa putin update
- T1 -  se pare ca au pus toate grinzile si predalele la acel pasaj care era in urma spre finalul lotului .
- T4 la nodul cu Albota era un buldo tasa acolo la terasament , arata destul de curat si avansat acel terasament.
- T4 la nodul cu A1 lucrau la fierul pentru pilele dinspre Craiova de la pasajul de peste A1 .

davyl

#10205

davyl

#10206
Bretelele de coborâre spre Craiova (foto 1, 2 si 5) și urcare din Craiova (foto 3 și 4), DEx12, 12 august 2024, ora 12.
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

PaulS

#10207
Constructorul a finalizat activitatea de montare grinzi la toate structurile din acest șantier.
Antreprenorul este mobilizat pe tot șantierul, efectuează lucrări la terasamente (umpluturi și stabilizare, strat formă, balast stabilizat, realizare taluz), la scurgerea apelor (rigole, șanțuri), la structuri (cofrare, armare, betonare, montare lise prefabricate), la rețele electrice de iluminat dar și alte lucrări specifice pentru acest stadiu al proiectului.
În prezent stadiul fizic al acestui proiect a ajuns la peste 61%.


archaeus

Daca reusesc sa se mobilizeze suplimentar la structuri, au sanse pt anul asta. Insa urmeaza parapeti, plase, marcaje, nimicuri mancatoare de manopera. Greu pt anul asta, dar nu imposibil.

CapitanulPtk

of, pare ca au ceva probleme cu personalul specializat pentru structuri.. Toate celalalte lucrari au mers / merg foarte bine.

davyl

#10210
Mulțumim PaulS pentru link-ul de pe YouTube. Eu ieri am fost in zona și încă nu făcuseră bazinul de retenție de pe dreapta (calea de urcare pe DX12). Se vede la începutul filmării un mare bazin făcut azi și cum au întrerupt vechea sosea asfaltata spre Ghercesti ca să facă legătură cu șanțul colector care vine de sus din debleu.
La fel, lucrează la lărgirea și curățarea viitoarei benzi de urcare in DX12 din viitorul giratoriu nou.
Când mai am timp, va țin la curent cu foto noi....

Ionut

Tot cred că nu vor reuși 2024. Nu au forță la structuri.

Dar. Dar ce surpriză frumoasă! Bravo, bravo! Au toate șansele pentru martie 2025, să-și respecte contractul! Fără extensii. Fără giumbușlucuri!

Bravo.

gsimon

Faptul ca nu au forta la structuri ma ingrijoreaza in schimb pentru viaductele de pe A3...

DragosO

Astăzi la 19:50 pe T4 la Podul Broșteni se lucra din plin. Erau cel puțin 20 de bascule care lucrau.
În schimb, la Albota, legătură cu DN65 nu se lucra nici la ora 18:00.

survola

#10214
^^^^^ Ce surpriză la 2:55, nu mă așteptam să toarne mecanizat rigola centrală.  :gj: