News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 3 Guests are viewing this topic.

CapitanulPtk

Adevaratul tupeu era sa mearga la nodul DX12 x A1 si sa promita finalizarea in 2024.  :lol:

oneLess

EuroOltenia Info

Așa arată acum DEx12 Craiova - Pitești, tronsonul 1!
IMAGINI DE ULTIMĂ ORĂ cu tronsonul 1 al Drumului Expres Craiova - Pitești.


NicolaeG

Tocmai a terminat pauza de 45 min din fata HORECATEX din Calimanesti un transport de 4 grinzi destinate lotului 1. Transportul este facut de firma Joy din Alba. Urmeaza un alt transport saptamana viitoare

a.l.x

Drum expres în regim de autostradă, fain așa!  :lol:  :lol: Doamna Olguța

Tony7Y

Vad ca toti abereaza cu T4 gata anul asta. Olguta, Grindeanu, Pistol.
Sa vedem cum sta partea dinspre A1 cand o sa avem filmari noi.
Nu stiu cum s-au mai miscat acolo. Teoretic ar fi posibil doar daca deschid fara nodul complet cu A1, cum s-a mai discutat cu cateva pagini in urma. In filmare au zis la un moment dat "drum de legatura cu A1".

GIV

cred ca mai trist decat faptul ca nu e gata dex12  e ca olguta era si cand s-au pus borduri e si acum.. :(

oneLess

Păi a și zis că să nu vă uitați cardurile acasă când o să vă dați pe DEx12 în drum spre Târgul de Crăciun!

Ionut

Au structuri practic neatacate pe T4... nu e doar nodul cu A1, acolo ar fi o soluție temporară de legătură, v-am și zis-o chiar eu.

Feri

QuoteȘeful CNAIR admite că UMB nu poate termina anul acesta nodul rutier dintre Autostrada A1 și lotul 4 al Drumului Expres Craiova – Pitești / Descărcarea traficului se va face pe bretele

,,În ce privește Tronsonul 4 (al Drumului Expres Craiova – Pitești), vă asigur că constructorul este bine mobilizat, este o lucrare complicată care a necesitat modificări ale traseului inițial. Dar acestea au fost depășite, iar antreprenorul român este foarte bine mobilizat. Sunt convins că, chiar dacă nu se va face legătura prin nodul rutier cu autostrada A1, vom fi acolo, ceea ce înseamnă că cel puțin bretelele de descărcare din Autostrada A1 în Drumul Expres.... făcându-se posibilă descărcarea între cele două drumuri de viteză. Eu sunt convins că se poate circula anul acesta", a declarat Cristian Pistol, la Gândul.

economedia/Gândul

gruia88

Poate merg pe zisa de mine mai de mult ,sa mearga FP pana la Podu Brosteni si HP decat pe sensul de Bucuresti , si asa faci descarcarea in A1 si incarcarea la Albota.

In asa fel se indeplineste oarecum promisiunea doar drum de mare viteza de la Craiova-Constanta nu invers :).

Pentru mine asta pare o idee buna , pentru ca da cum au zi si colegii de pe forum ultima partea de intepat in A1 este cea mai importanta evita toata aglomeratia de la Pitesti.

Sorinus


dr4qul4

Avem sanse mici sa avem gata drumurile de legatura (in spoecial cel lung care iese dupa Albota) si tu vrei sa faca HP pana in A1.

Nu va mai luati dupa promisiuni. le prelungesc de la o declaratie la alta, de parca nu tot ei le-au facut
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

gruia88

Atunci renunta la drumul de legatura cu Ablota , lasa decat intersectia cu Podu Brosteni si cobori in DN65A si dupa inainte de Albota si trag tare pentru acel HP .
Sau termina centura TM nu duc muncitorii pe Margina si ii aduc aici .

Solutii ar fi doar sa fie reale aceste promisiuni si dorinte nu doar vorbe pentru media .




Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Oameni buni, între Albota și A1 sunt foarte în urmă cu pasajele pe/peste DX...
E aceeași poveste ca la Aktor - mă refer strict la pasaje pe/peste.

satanistu

Cine stie ce are UMB-ul in cap, vedem, pana pe 31 decembrie mai e mult.

Ce se intampla dupa cu forta de munca de pe Centura Timisoarei e o necunoscuta.