News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

JohannDB

#10140
"""...c-ar fi campanie electoral, etc """ Eiii, aș, campanie, doar vorbe și vânt ce poartă ....vorbe..... Că, (virgulă) care autostradă, că mai avem A1-intersecție DN 6, pe A0 și că abia de miercuri (dacă stelele-s aliniate), vom avea DN 4 -A2 pe A0.......

GIV

Quote from: Ionut on July 28, 2024, 12:50:37 PMMapa? Să nu aud de ei.
cum nu? n-au niciun blocaj :troll: sunt in "grafic" poate termina si ei inainte de termenul contractual ca altii.. (care primesc extensii  :thumbsup:  )

Siciltir

Organizarea UMB de lângă A1 începe să   prindă contur. Au adus si montat containere dormitor.


cosss

Dacă mergeți pe tronsonul 3 pe sensul Colonesti-Slatina, sa țineți bine de volan. Au apărut multe trambuline. Și nu ma refer la cele de la poduri care  sunt previzibile și cu care ne-am obișnuit.
Pur și simplu mergi liniștit și la un moment dat ești catapultat. Vreo doua ar trebui semnalizate.

Claudiu T.

Confirm, am trecut de la Pitesti la Craiova pe DEX12 si am simtit trambulinele alea destul de tare. Asta la viteza <130kmh si cu suspensie moale si masina goala.
Cel mai probabil acolo unde a spus colegul Cosss si nu numai.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

minisoferul

#10145
Pare destul de interesant ca faceti referire la T3 Dx12 construit de UMB si nu vi s-a sters mesajul. Cand se faceau astfel de remarci la UMB cand s-a deschis A7 la Bacau se stergeau instant mesajele.

Claudiu T.

Habar n-am cine care tronson a facut pe DEX12. Doar am constatat ca are cocoase nasoale. Poa sa se stearga mesajul nu e problema desi e un forum care respecta drepturile la exprimare si opinie,zic eu.

On topic,sa puna mana sa refaca zonele cu probleme oricine ar fi fost constructorul. Pe garantie si banii lor.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Sorinus

Sa clarificam totusi, e decent lotul, doar in doua locuri sunt tasarile astea nasoale. De ex, e peste Lehliu-Drajna de pe A2, unde Colas chiar si-a batut joc.

WebSrc

DEx12 Craiova - Pitesti Tronson 1 #dex12 - Montare grinzi viaduct km 15+700 - 30.07.2024


@RD-wn6gd

Claudiu T.

#10149
Multumim ptr filmare . Si totusi cum au ajuns Doreii aia sus acolo? Nu vad schela nu vad nimic.Ii urca cu macaraua ca pe sacii de beton si ce materiale mai au ei nevoie? Nu tu casca nu tu nimic bai nene.

L.E. Ai dreptate Cristi Dadalau ii urca cu nacela sau ce e aia. Dar acu imi mai sare altceva in ochi, nu au nici un fel de asigurare sa nu cada de la inaltime. Nu sunt nici parapeti ceva care sa ii protejeze cat de cat. Da cu capul in grinda cand o coboara macaraua,ii vine rau si cade de la nspe metri. Exagerez dar Doamne fereste de asa lipsa de securitatea muncii.





Powered by API/PUM imgur uploader
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

cristi.dadalau

Quote from: Claudiu T. on July 30, 2024, 03:57:25 PMMultumim ptr filmare . Si totusi cum au ajuns Doreii aia sus acolo? Nu vad schela nu vad nimic.Ii urca cu macaraua ca pe sacii de beton si ce materiale mai au ei nevoie?

Exact asa  :lol:  la inceputul filmarii ii urca pe unii dintre ei

dragos76

Eu nu înțeleg reticența asta de a purta cască. Mai ales pe vreme din asta, funcționează și pe post de parasolar, nu ți se încinge scărfârlia. Deci chiar nu văd nici măcar un contra argument din ăsta stupid (mă incomodează, mi se face cald, mi se modifică centrul de greutate și nu mai am echilibru) care să ii facă pe oameni să nu o poarte.

gruia88

Este acel viaduct ramas in urma , daca au trecut la grinzi e de bine nu sunt probleme cu fundarea , acel fier aparent ramas pe capete este acolo sa il lege in momentul cand o sa toarne placa? au unde sa aseze urmatoarele grinzi ?

P3trut

@Claudiu T. Mai ales ca a fost recent un accident de genul pe A7 lotul 2 din Ploiesti - Buzau.

GIV

cine poate centraliza trambulinele de pe tronsoanele deschise? vreau sa intreb pe legea 544 la cnair daca stiu de ele