News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

AdrianRO

Fratilor e asfalt pe un drum expres nou..e normal sa se mai lase, constructia misca. Important e sa se remedieze rapid.

raulbogdan23

Sunt curios daca s-a lasat undeva pe sectoarele A3 Chetani - Campia Turzii unde a lucrat Strabag sau unde a lucrat Nurol A3 Nusfalau - Port. Mai avem ceva recent deschis cu care puteam compara?

archaeus

Asa cum am anticipat, calitatea est inferioara T2 din pacate.....si la Jitaru e o chestiune de timp pana se lasa la pasajul ala cu umpluturile facute pe repede inainte, pe ploaie pe lapovita pe namol, nu conteaza...

JohannDB

       Dacă e să ne aducem aminte de "calitate", eu aș aduce în discuție A3 Turda - Gilău, care este dată în folosiință acum hăă...hăăă...., decembrie 2009 și "cum arată și azi"..................... Opera Bechtel-ienilor..... Și de când "mă dau pe ea" ........

ovicor

Si se dau multi la fel de "usori" ca tine pe ea!

Radu_A

#10055
Pare ca au asfaltat ceva si dupa Albota, satelitara e din 13 iulie...poate chiar se gandesc la o descarcare provizorie in A1 anul asta





horatiu.cosma

În momente din astea încep să cred și eu în cipuri implantate, resetări de memorie și alte asemenea  :lol: . Că altfel nu se explică astfel de mesaje, în pofida evidenței și a tuturor filmărilor, imaginilor și explicațiilor de aici reluate pagină după pagină.

mirceaeliade

^cred ca e doar vorba de cineva relativ nou pe forum care nu a priceput din cititul pe diagonala ca inainte de asfalt sunt si alte straturi de asternut care se vad din satelit tot negru

horatiu.cosma

E asfalt acolo, dar nu despre asta e vorba. Dă și tu un restart la cip  :lol: .

Tony7Y

#10059
Nu înțeleg ce e cu miștourile ăstea ieftine.
Horațiu, tot tu ne-ai garantat de n ori că nu o să existe descarcare temporară la Colonești, remember?
Deci fară supărare dacă lumea nu mai ia de bun orice zici.

Tronsonul 4 e clar că nu poate fi gata anul ăsta. Totuși, cu o mobilizare bună până la finalul anului, nu ar fi imposibil să se finalizeze Tronsonul 4 până la A1, fără nod complet. Șansele sunt aproape de zero, dar ținând cont că podul peste A1 va dura cel mai mult, în cazul în care se vor întinde până în vara anului 2025, ar putea fi dat în trafic segmentul Albota - A1 mai devreme, la începutul lui 2025 și să se găsească o variantă făra pod, cum s-a mai discutat.

oldtimercraiova

Eu unul ma bucur c-o sa existe DEx12, cu trambuline, intarzieri, etc.


oneLess

T1 la RD. N-am timp acum ...

WebSrc

DEx12 Craiova - Pitesti Tronson 1 de la RD-wn6gd


Data filmării: 14 iulie 2024

gruia88

Am trecut azi de dimineață la 6 deja se lucra la T1 la pasajul peste DN65 se montau lateralele de beton .
Am văzut ca spre Balș după pasaj deja au montat parapetul metalic .

La final de T3 era un tir intrat pe T4 nu a mai oprit la finalul expresului , părea OK doar a rupt balizele alea .

La Albota se contura bine nodul cu T4 era un utilaj adus probabil de mutat utilități .
Ceva poze de la Albota din mers :

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Mult, mult peste așteptările mele cei de la Ozaltin. Totuși, nu cred că le iese 2024. Dar la primăvară gata olteni, scăpați de calvar!

Bine... mai trebuie să vă rezolvați ieșirea/intrarea în oraș...