[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.


GIV

pentru unii orice contract se termina inainte de termen....

voicul

DRDP Timișoara: update V. O. Timișoara Sud, pasajul peste str. Trandafirilor, la ieșire din Giroc


roberthpop

Centura Sud ca lumea ar fi avut (deja) Timisoara daca nu ajungea Grindeanu ministru!
Roberth Pop

voicul

Aproape ca nu intelegi nimik!

Da sa nu ii suparam pe cei de la CNAIR ca au scos camera aia zmechera de 144p


user3412

A masurat cineva pasajele respective, intra doua masini/tiruri ?

Maverick98

@voicul normal ca nu înțelegi ca persoana respectiva care deține canalul nu face altceva decât sa fure videoclipuri și le postează. Măcar dacă le-ar fura la 720p, dar nici atât nu știe sa facă. Videoclipul original îl găsești la DRDP pe Facebook la calitate de 720p și e mult mai ok.

user3412

https://imgur.com/a/TW6O5DL

26.05.2024 Centura de Sud Timisoara - Pasaj CF 918 (Timisoara-Buzias)

user3412

#1328
Centura de Sud Timisoara - Pasaj CF 918 (Timisoara-Buzias)

https://www.facebook.com/RudicicaTM/videos/850768156940402/

ioio_viola

Filmare completă CENTURA SUD Timișoara - Stadiu lucrări 30.05.2024 #umb



multumim frameD Future PRODUCTIONS!!

Ionut

Deci avem puncte critice rămase în urmă:

1. pasaj DNCT peste DJ592 (Moșnița) și zona de după, spre sud, până în DC152 (Urseni)

2. zona nod Giroc sud, dar nu mai e mult aici de făcut

3. parapete la podul peste CF (spre Șag)

4. pasaj DNCT peste DN59 cam la fel de întârziat ca acela de la punctul 1^

5. pasaj peste CF la vest de Freidorf, mult în urmă

6. marcaje și indicatoare peste tot, plus parapete pe alocuri, șanțuri, iluminat, cred că și niște panouri fonoabsorbante.

Fără panseluțe și spatii de servicii.

Este absolut evident că punctele 1, 4 și 5 NU vor fi gata la 10 iulie.

Dar la fel de evident este că UMB va primi extensie de timp ca să finalizeze, scriptic, în termen sau chiar înaintea lui.

Xavinos

Pe grupul de info trafic Timisoara o persoana se plange ca le-a fost vopsita masina cand au trecut pe sub pasajul in lucru de pe strada Polona, iar la alta persoana a fost crapat parbrizul de un obiect ce a cazut de pe pasaj:
QuoteMare atenție la trecerea pe sub centură (Str. Polonă). Se vopsește la înălțime, iar mașinile care trec sunt stropite cu vopsea albă. Spun din proprie experiență. Drumuri bune!
QuoteSE lucrează ca ## acolo. Am pățit sâmbătă sa îmi cada un șurub sau ceva de sus de la muncitori și sa îmi crape parbrizul, deoarece la fel, nu au închis banda sau nu au protejat suficient ce făceau ei acolo. Te rog să faci plângere și tu la politie să primească măcar o amenda babana nesimțiții ăștia.
Mulțumesc

Link postare

mircea

10 iulie?  :lol:  La cum s-a mișcat UMB aici, încep să am dubii că vor finaliza anul acesta...

Ionut

#1333
Păi 10 iulie este termenul contractual...

Quote from: Ionut on May 13, 2024, 12:21:13 PMSemnat: 27.06.2023
OIL: 10.07.2023
12 luni execuție
Termen finalizare contractual: 10.07.2024

TibiV

Inaugurare in august in cel mai bun caz... August 2024.
 O:-)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)