News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

ioio_viola

pe grupurile de moto se anunta ceva parada pentru deschiderea centurii pentru Vineri la pranz  (care Vineri ?!?)

Ionut

:lol:
Radio Erevan.
"Am auzit eu."
O fi 10, 13, 15? Cine dă mai mult?

gruiarew

Multumesc mult pentru lămuriri și scuzați postul în plus.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis


voicul

Foarte relevante deschiderile pe Facebook.
Nu facem si noi grup sa deschidem 3000 de km in 2025 (cu o mica intarziere de 35 de ani)

Acum ca e 10, 13, 15 ... se mai deschide o centura! Asta e important.


epuru

^
Au inceput bine de la secunda 16.  :lol:  :lol:  :lol:


dargauda

Premieră. Centura Timișoara - Sud e gata de inaugurare. Șoseaua nouă pe 26 de kilometri.


De urmarit min 1:01

multumim Stefan Both

satanistu

Cat mai e de lucrat la ea dupa ce se da in trafic? Care e procentul de muncitori care pot fi relocati pe alte santiere (ca defapt asta arde cel mai tare)?

FlorinR

Foarte util indicatorul de la min 2:02 : daca sari gardul si treci prin sant poti bate campii pana la Giroc, sau daca sari gardul si canalul poti sa bati campii pana la Urseni.

voicul

NU pot sa remarc la 5.38+: pietenoi si biciclisti ... NU aveti voie! (doar daca va riscati viata pe carosabil)
E model dezvoltat 2024 (poate chiar de AI): chiar nu merita sa ne gandim la toti saracii.  :o

Cetatean

Sunt curios cum o sa arate traficul prin oras,mai ales pe calea Lugojului,Buziasului si Sagului.
Vedem luni,ca tot incepe scoala.

Acu 20 de ani cand am mers la facultate la Timisoara se vorbea de cat de buna ar fi o centura. Mai ales pentru relatia Lugoj-Moravita. Nici n-a trecut mult...

Bogdan TM

Bucuria oricum nu va dura mult nici pe centura sud. Le dau 1-2 ani pana se gandesc mai bine, si baga niste new jersey intre benzi si pe centura sud.
Pe centura nord, de cand au pus mizeriile alea pe mijloc, stai dupa fiecare tir/camion/tractor si orice sofer care doarme la volan . "reducerea accidentelor"..care accidente ?!
Stand in Dumbravita aproape de centura, inainte era o placere sa ocolesc pe aradului->centura si apoi sa intru in sat.
Acum a devenit un cosmar, si trebuie sa intru prin cosmarul din Dumbravita ( calmatoare-speedbumpere la fiecare colt de strada )
Multe multumiri ineptilor de la drumuri/cnair/minister etc. , care continua doar sa ne tina ocupati cu maruntisuri, in loc sa si gandeasca.

Bogdan TM

Quote from: FlorinR on September 06, 2024, 05:25:25 PMFoarte util indicatorul de la min 2:02 : daca sari gardul si treci prin sant poti bate campii pana la Giroc, sau daca sari gardul si canalul poti sa bati campii pana la Urseni.

Daca ne uitam pe harta API, se poate observa la proiecte propuse, un drum de legatura intre Giroc si Urseni, care va trece chiar prin acel sens giratoriu.
Voila
https://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html?zoom=14&lat=45.6927&lng=21.268
Cred ca nu ne-am dori, sa inchida centura, sau sa bage restrictii, dupa ce ca abia o deschid dupa zeci de ani, doar ca sa faca un sens giratoriu ulterior, asa ca , suprinzator, cum rareori vezi la noi, l-au gandit dinainte.