News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

dizzy

Sperante pentru biciclisti -> VOTS

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


iuli

Eu nu m-as baga cu bicicleta pe acostamentul ala cu TIR-uri care ar merge cu 90 km/h la cativa centimetri. E totusi un drum national nu un drum local.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

thenoizz

#1487
Cu bicicleta cam așa se merge pe noua centura ...


https://i.imgur.com/2YfskZ0.mp4

zic să o facem toată o pistă mare de bici ... ce atâtea mașini  O:-) 

thenoizz

#1488
Se merge bine de tot, asfaltul e perfect  :lol:





Dulghii

Am trecut și eu aseară pe la pasajul Șagului și am văzut plin de bicicliști, nici nu lucra UMB (probabil e în pauză), numa bună de ciclism centura.

ioio_viola

ieri am fost si eu cu bita pe centura. conform celor cu marcajele se da in folosinta in 15.09.
conform unui paznic in 10.09. ???

deci pana incepe scoala ar trebui sa fie trafic auto pe ea.
mai sunt putine locuri unde mai trebuie pusa uzura, parapeti in cateva locuri si binenteles marcaje pe mai putin de jumate din centura.

Quest

@thenoizz ^-4
Nu biciclete, TIR-uri care vin fiecare cu 90 km/h din sensuri opuse si se intilnesc pe un pasaj flancat cu NJ. Asta as vrea sa vad. Ca eu am vazut doar 2 Rabe din care una statea pe pasaj iar cealalta a trecut incetisor, cu bagare de seama pe linga cea oprita.
Common sense will get you far !

thenoizz

E tare îngust drumul pe pasaje 🙈, aș zice cam la fel ca și pasajul DN6 peste linia CFR Lugoj, la ieșirea din Remetea Mare.

Ionut

Quote from: Ionut on August 05, 2024, 08:04:09 PMAPI pe Facebook

Estimăm inaugurarea în jur de 15-20 septembrie, în funcție și de vreme, adică o scurtă întârziere de aproximativ două luni față de termenul contractual de finalizare inițial, 10 iulie.

Deci?

dizzy


gruiarew

Scuzați-mi ignoranța. Am citit dar n-am priceput. Până unde se deschide? Remetea-Moșnița? Sau?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dizzy


gruiarew

Ce înseamnă complet? Până unde? Șagului?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dorum


dizzy

#1499
dn6 - mosnita - giroc - chisoda - dn59 (calea sagului)- utvin/freidorf

25km