News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Lau

Quote from: user3412 on August 21, 2024, 08:21:47 AM...
- daca faceau 4 benzi costa cu 1/3 mai mult
- slabe sanse sa fie largita vreodata la 4 benzi
...

Oare nu merita cei 30% in plus?!?

Mai ales cand vezi cum se circula pe centura nord, parapetii mediani care te dispera cand prinzi vreun camion ce circula cu 50kmh, cu podurile criminale (sper totusi sa nu fie vreodata vreun accident grav acolo), cu giratii la nivel ce duc la blocaje...

Ionut

Quote from: user3412 on August 21, 2024, 08:21:47 AM- in septembrie termina

Wow, breaking news...
Nu zicea Grindeanu că deschid în august?
Nu zicea un muncitor că deschid în 20 august?

Poate pun și marcaje...
Și restul de parapete...
Și indicatoare...

Și niște rosturi la podurile mari că sunt cam lungi și cred că le trebuie...

Eh.

epuru


frameD Future PRODUCTIONS

Ionut

Niciun fan sau ultras UMB nu mă (și ne) mai m**este că am greșit, că e gata în august, că nu am estimat corect?

Că sunt gata sus cu biscuiții, că lucrează 24/24, că a zis un muncitor că deschid pe 20 august? Nimeni?

Niciun grindean, scrioștean sau pistolean?


Nimeni? Aha, am lămurit-o și pe asta.

Lasă că avem Centura Bârlad la 99% și nu este safe. Mai așteptăm......

Asemenea mizerii, greu de înghițit pentru un om cinstit căruia îi pasă.

MihaiD

,,- terminau de mult, dar au primit sarcini in plus sa remedieze anumite probleme la proiect" zice mai sus @user3412, pe care nu am de ce să îl bănuiesc că inventează

Ionut

:lol:

Și anume ce au remediat?

Adică din 5 august când am dat poziția și până azi, să zicem. Au remediat ce din proiect?

mircea

Quote from: user3412 on August 21, 2024, 08:21:47 AMVOTS, informatii "pe surse"
- terminau de mult, dar au primit sarcini in plus sa remedieze anumite probleme la proiect

 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Păi de ce au scos din joben aceste probleme doar acum și nu prin mai-iunie, când era clar că termenul de 10 iulie va fi ratat cu brio? Nu insistau ei prin vocea lui Grindeanu în mai că vor termina în iunie? Dacă ele existau, toate pasajele erau gata la 10 iulie, marcaje, parapeți, etc și singurul loc unde mai era ceva de făcut era la "anumite probleme".

Bogdan27

#1447
@Ionut

Drumul national de sub pasajul din Sag ?

Ionut

Cum adică drumul național de sub pasaj? :lol: :lol: :lol:

Păi...  :lol:  :lol:  :lol:

dizzy

@Lau Este un proiect din 2010, cineva s-a incapatanat sa-l faca asa cu doua benzi, acum ii prea tarziu de comentat.

@MihaiD @Ionut @mircea

Am primit intamplator aceste informatii, nu cunosc mai multe detalii. Le-am transmis exact cum le-am auzit.

Ionut

Da măi, tu nu ai nicio vină.
Alții mint cu nerușinare.

Dulghii

Centura asta a fost realizată la doar o bandă pe sens deoarece în viitor se dorește și construcția A9, care ar veni paralel cu centura asta, acuma când va fi realizată doar Dumnezeu știe. Referitor la postările anterioare, și acest proiect a avut multe ajustări și într-adevăr nici statul nu a realizat la timp toate chestiunile mici apărute pe parcurs, dar nici UMB nu a rupt norii. Acuma eu sper că cel târziu pe 15 septembrie să vedem centura realizată. Am văzut că la DRDP Timișoara au un video de ieri unde se văd primele marcaje și alte chestii ce țin de finisaje, mult nu mai este, însă și acest proiect este unul unde se vede că atât incompetența CNAIR, cât și cea a constructorului trag în jos termenele asumate.

Bogdan27

#1452
@Ionut
Nu am idee, am vazut ca in ultima perioada s-a lucrat la el desi era intr-o stare buna, au frezat destul de mult si il refac in zona de intersectie cu centura.

PS: comparativ cu italienii care au lucrat in ultimii ani in zona noastra, UMB chiar si in situatia ca au luat mai multe contracte decat pot duce, aici s-au descurcat ani lumina fata de italieni(tirenna si aia care au lucrat la drumul de legatura spre autostrada)  :) era ideal sa termine in iulie, dar si cu 1-2 luni intarziere tinand cont ca ei au facut in vreo 9 luni de lucru cat tirrena in peste 2 ani...

mircea

La pasajul acela trebuie făcut un ditamai giratoriul pe DN, care e în proiect de la bun început, nu ceva care a apărut peste noapte.

Ionut

@Bogdan27

În primul rând, nu mai da quote.

În al doilea rând, ceea ce ai zis tu nu are legătură nici cu "remedierea anumitor probleme", nici cu ce am zis eu legat de estimarea mea și a API cu privire la deschidere.